امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت بی دلیل به صدا در آمدن دزدگیر ساختمان

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
علت بی دلیل به صدا در آمدن دزدگیر ساختمان
چکیده این مقاله: علت بی دلیل به صدا در آمدن دزدگیر ساختمان
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 268 بازدید

علت بی دلیل به صدا در آمدن دزدگیر ساختمان

به صدا در آمدن دزدگیر ساختمان ممکن است شما پس از اینکه ساختمان‌تان را دزد زد دزدگیر به ساختمان نصب کرده باشید برای آرامش و آسایش‌تان اما ممکن است به صورت ناگهانی بی دلیل دزدگیر ساختمان به صدا در بیاید. دزدگیر یک وسیله ای است که مصرف کننده برای حفاظت از خودرو، ساختمان محل زندگی و محل کارش خریداری می کند و به صدا درآمدن آژیر آن یک خطری است که باید سریع به آن رسیدگی کنید.

نصب انواع دزدگیر کلاسیک برای محیط های مختلف توسط شرکت پیشرو نیرو

اصولاً از این دستگاه برای متوجه شدن ناامنی در ساختمان، در محل کار، در کنار ماشین استفاده می شود به طوری که اگر فردی نزدیک به این مکان شد صدای آژیر آن فعال شود. حال فرض کنید آژیر دزدگیر به یک امر چند بار در روز تبدیل شود در این مرحله شخصی که دزدگیر را بسته است به دنبال این است که صدایش را قطع کند و همچنین باعث می شود سیستمی که برای امنیت تولید شده است به یک وسیله بی ارزش تبدیل شود ما در این قسمت راهکار حل مشکل را به شما عزیزان خواهیم گفت پس ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید.

دزدگیر ساختمان چیست؟

ابتدا به معنای دزدگیر ساختمان می پردازیم؛ دزدگیر ساختمان یک وسیله ضد سرقت می باشد که مانند دوربین مدار بسته عمل می کند. دزدگیر به وسیله سنسورهای گوناگون و امکانات پیشرفته‌ صاحب خانه را از خطر سرقت با خبر می سازد؛ اشتباه نکنید این دزدگیر علاوه بر ساختمان در مکان های مختلف مانند: مکان های عمومی، ادارات مهم و همچون فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. دزدگیرها انواع مختلفی در بازار دارند که شامل: دزدگیر ساده مبتنی‌بر آژیر، دزدگیر ساده هشدار محلی، دزدگیر اماکن با سیستم آلارم و دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی می باشد. دزدگیر اماکن را می توان از طریق تلفن ثابت فعال سازی کرد علاوه بر آن شماره های ضروری را داد اما نکته بسیار مهم این است که در صورت قطع شدن سیم های تلفن سرویس دهی متوقف می شود بنابراین نتیجه می گیریم دزدگیر های اماکن که از نوع سیم کارتی هستند مطمئن تر و قابل اعتمادتر می باشند.

ویژگی دزدگیر ساختمان

دزدگیرها مانند هر وسیله دیگری دارای ویژگی های مختلفی می باشد؛ برای مثال دزدگیر ساختمان بدون سیستم هشدار دهنده مانند دوربین مداربسته فقط نظارت و کنترل محیط را به عهده می گیرند اما سیستم های مختلف دیگری هستند که بسیار پیشرفته تر و مجهز به  نمایشگر تصویر و قابلیت ضبط صدا می باشند این نوع دزدگیرها معمولا چند سنسور دارند. اکنون به اجزا یک دزدگیر ساختمان معمولی می پردازیم:

  • حسگر یا سنسور
  • تجهیزات امنیتی
  • کنترل پنل
  • اتصالات داخلی
  • تجهیزات هشدار دهنده

اگر بخواهیم درباره اصلی ترین قسمت دزدگیر ساختمان توضیحاتی بدهیم باید بگویم که بخش کنترل پنل مهم ترین بخش است و در این قسمت سیگنال های ورودی مورد پردازش قرار می گیرد. نوع داده ها با توجه به سنسورهای تشکیل دهنده متفاوت است این تجهیزات کار اطلاع رسانی هر فعالیت مشکوک را به صاحب منزل انجام می دهند. تجهیزات امنیتی شامل دوربین مدار بسته و لیزها می باشد که حرکات مشکوک بشناسند اطلاع بدهند.

علت آژیر بی موقع دزدگیرهای ساختمان

دزدگیرها ابعاد کوچکی دارند اما در بیشتر مواقع سنسور بسیار زیادی در طراحی آن ها نقش دارند و این سنسورها احتمال خطا را بیشتر می کنند که همین می تواند دلیل بر آژیر بی موقع شود. سنسورها به صورت پیش فرض در هر دزدگیری وجود دارند اکنون در این قسمت مواردی که باعث می شود دزدگیر ساختمان به صدا در بیاید را با هم مرور می کنیم.

یک مورد می تواند تست چشمی بی سیم باشد در این مورد باید از سلامت باتری چشم ها مطمئن شوید و حتی در بعضی از مواقع برای برطرف کردن مشکل مجبور می شوید که آن ها را ریست کرده و مجدد کد دهی کنید برای کد دهی می توانید آموزش ببینید و یا به افرادی که در این رشته تخصص دارند کار را بسپارید.

مورد دیگر این است که از محکم بودن اتصالات سیم ها به پنل دزدگیر مطمئن شوید زیرا همین می‌ تواند دلیلی برای آژیرهای بی موقع باشد.

مورد آخر این است که از بسته بودن محیط مطمئن باشید زیرا در مواردی مانند محیط های صنعتی، کارخانجات و حتی منازل به دلیل خراب بودن سقف و یا باز بودن پنجره و حتی شکسته بودن شیشه باعث شود پرندگان و حشرات به محیط وارد شود و چشمی را تحریک کنند.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب