امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته
چکیده این مقاله: آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 29 بازدید

اگر می‌خواهید امنیت خانه خود را با دوربین‌های مداربسته یا یک سیستم امنیتی کامل بیشتر کنید، باید تصمیم بگیرید که این کار رو خودتان می‌خواهید انجام دهید یا از نصابان دوربین کمک می‌گیرید. اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید، پس آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته ما را مطالعه کنید.

نصب و راه اندازی دوربین برایتون در سایت پیشرو نیرو بهترین برند ها را از ما یخواهید.

برای اینکار به وسایل زیر نیاز دارید

نردبان، مته برقی، پیچ گوشتی، مداد و خودکار، چکش، سیم چین، کابل کش، کاتر، انبر، عینک ایمنی، کلاه ایمنی، ست کابل میله، فیش شیر برای تغذیه کابل ها در مکان های نامناسب، نوار برق برای چسباندن کابل ها به میله، برچسب برای علامت گذاری کابل، شاخه های خام، کنتور برق برای بررسی برق، مانیتور تست ویدیویی برای اتصال مستقیم به دوربین، برای تنظیم زاویه دوربین و ابزار تست شبکه

آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته

آموزش راه‌اندازی دوربین مداربسته-وب سایت پیشرو نیرو

  1. اولین قدم مهم در نصب دوربین مداربسته، شناسایی نقاطی است که دوربین‌ها نمای واضح و منبع تغذیه پایدار دارند.
  2. پس از شناسایی دوربین مداربسته خود را نصب کنید. برای این کار، سوراخ‌هایی را برای پیچاندن دوربین خود روی دیوار، سقف و سایر نقاطی که برای نصب دوربین تعیین کرده‌اید، دریل کنید و سپس دوربین خود را در موقعیت و زاویه مناسبی که بهترین حرکات را داشته باشد، قرار دهید.
  3. سیم‌ها و کابل‌ها را برای نصب دوربین مداربسته مرتب کنید. به نظر می‌رسد سخت‌ترین قسمت نصب دوربین مداربسته، اجرای سیم و کابل دوربین‌های امنیتی است. قبل از شروع، باید مسیر سیم دوربین‌های امنیتی را برنامه‌ریزی کنید، به‌خصوص زمانی که قصد دارید دوربین‌ها را در چندین مکان مانند راهروها، زیرزمین، پارکینگ، اتاق زیر شیروانی و زیر لبه‌های سقفی نصب کنید. جایی که سیم‌ها از آن عبور می‌کنند را سوراخ کنید و اگر نصب را در خانه‌ای دو یا سه طبقه انجام می‌دهید، نزدیک‌ترین مسیر را در نظر بگیرید. تمام انتهای کابل‌های دوربین را روی سوراخ‌هایی که دریل کرده‌اید فشار دهید. با این کار، سیم‌ها پنهان شده و دچار فرسودگی نمی‌شوند. همچنین می‌توانید اتاقی را انتخاب کنید که می‌خواهید تمام کابل‌های دوربین شما در آن قرار گیرد.
  4. سیم‌کشی دوربین امنیتی را نصب کنید. هر یک از سیم‌های کابل نیز از دو سیم به همراه رابط‌های خود تشکیل شده است. یکی از سیم‌ها برای منبع تغذیه و دیگری نیز برای ضبط ویدئو در نظر گرفته شده است. برای منبع تغذیه، می‌توانید یک منبع تغذیه واحد برای سیم‌ها ایجاد کنید یا هر یک از آنها را به سوکت‌های مختلف وصل کنید. هنگامی که سیم‌های ضبط ویدئو، به ضبط کننده DVR/NVR متصل شدند، اکنون به مانیتور متصل می‌شود. این جایی است که می‌توانید تمام تصاویر ثبت شده توسط دوربین را مشاهده کنید.
  5. دوربین‌های مداربسته را وصل کرده و آنها را روشن کنید. پس از فرایند سیم‌کشی، مرحله بعدی این است که سیستم دوربین مداربسته خانه خود را وصل کنید و بررسی کنید که آیا می‌تواند منبع تغذیه را با موفقیت دریافت کند یا خیر. فراموش نکنید که ضبط کننده نمایش و مانیتور به منبع تغذیه خوبی نیاز دارند. همچنین می‌توانید سوکت‌های خاص آن‌ها را ایجاد کنید یا آنها را به همان منابع برق برای دوربین‌ها وصل کنید. علاوه بر این، به قطع ناگهانی برق نیز باید فکر کنید. این نیز زمانی است که سارقان و مزاحمان سعی می‌کنند منبع تغذیه خانه شما را قطع کنند، در این موارد بهتر است که سیستم امنیتی خانه با یک ژنراتور متصل شود. به‌این‌ترتیب، دوربین مداربسته می‌تواند به طور مداوم یا حتی در چنین شرایطی کار کند.
  6. دوربین امنیتی (سیستم) نصب شده خود را تنظیم کنید. راه‌اندازی دوربین مداربسته آخرین روش در فرایند نصب کامل دوربین‌های امنیتی مسکونی است که خودتان انجام دهید. شما می‌خواهید از طریق گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و تبلت‌ها به دوربین فیلم‌برداری خود دسترسی داشته باشید. برخی از تولیدکنندگان دوربین‌های مداربسته خانگی خود نصب نرم‌افزارهای کاربردی و دسکتاپ را برای دسترسی به دوربین خود در هرکجا که هستید ارائه می‌دهند.

برای دوربین‌های بی‌سیم، باید حساسیت تشخیص حرکت و مناطق تشخیص حرکت خاص را تنظیم کنید تا هشدارهای دقیق را دریافت کنید.

نکته آخر، قبل از اینکه بتوانید بگویید که کار نصب شما انجام شده است، توصیه می‌شود دوباره نماهای هر دوربین را بررسی کنید. بررسی کنید که آیا دوربین‌ها در حال حرکت هستند یا در حال ضبط هستند. همچنین، بررسی کنید که دوربین تا چه اندازه می‌تواند منطقه را پوشش دهد.

این نکته را به‌خاطر داشته باشید که انواع زیادی دوربین مداربسته در بازار وجود دارد، اما شما همیشه باید محصولات باکیفیت را خریداری کنید.

پیشرو نیرو ارائه‌دهنده دوربین‌های مداربسته، امنیت را به خانه شما هدیه می‌دهد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب