دوربین مدار بسته پین هول سوزنی
دوربین مدار بسته پین هول سوزنی

دوربین مدار بسته پین هول سوزنی چیست؟

با توجه به دزدی های بسیار زیادی که در کشورمان تازگی ها رخ می دهد شما باید برای امنیت بیشتر ملک، ساختمان و باغ های تان تلاش کنید. شما که اکنون در حال خواندن این مقاله هستید حتماً تصمیم بر نصب دوربین مداربسته در منزل و مکان های مختلف دارید تا امنیت و شادی خانواده تان را فراهم سازید. در این مقاله ما سعی داریم درباره دوربین مدار بسته پین هول سوزنی مطالب بسیار مفیدی در اختیار شما عزیزان بگذاریم، امیدواریم بتوانیم به تمامی سوالات شما پاسخ کامل بدهیم و ما را تا انتهای مطالعه همراهی کنید.

نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته و دوربین برایتون اصل در سایت پیشرو نیرو

معنای اصلی دوربین مداربسته چیست؟

در واقع دوربین مداربسته وسیله ای است که توسط آن می توانیم نسبت به ضبط تصاویر های موجود اقدام های مختلفی بکنیم. واژه مداربسته به این معنا است که برخلاف تلویزیون که به طور گسترده برای تمامی افراد جامعه پخش می شود ولی دوربین در تعداد کمی از نمایشگرها منتقل می شود. امروزه بیشتر از دوربین های مدار بسته برای شناسایی و جلوگیری از دزدی و همچنین فعالیت های مجرمانه، ثبت تخلفات ترافیکی مانند ثبت جریمه مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربردهای بسیار گسترده دیگری نیز دارد. دوربین مدار بسته تصاویر، ویدیو و صدا را ضبط می کند و هدف اصلی دوربین مدار بسته گرفتن نور و ضبط موارد گفته شده می باشد.

دوربین مدار بسته پین هول سوزنی چیست؟

دوربین‌ های مدار بسته پین هول سوزنی و یا مینیاتوری در بسیاری از مواقع بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کنند، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که فضای کافی برای نصب یک دوربین مداربسته معمولی یا دام نداشته باشید در این زمان بهترین انتخاب شما دوربین مدار بسته پین هول سوزنی می باشد. در سال های قبل در وسیله های نقلیه مختلف مانند کامیون نمی توانستیم دوربین با بدنه معمولی را نصب کنیم و باید یک دوربین با ابعاد کوچک تر را انتخاب می کردیم که آن زمان دوربین سوزنی مناسب ترین انتخاب یک راننده بود شاید دوربین مداربسته مینیاتوری یا پین هول سوزنی کوچک نباشد اما لنز های نصب شده روی آن بسیار کوچک است شما باید بسیار مواظب باشید زیرا لنزهای این نوع دوربین در هیچ زمانی تعویض نمی‌ شود.

کاربرد دوربین مدار بسته پین هول سوزنی

دوربین مداربسته مینیاتوری کاربردهای بسیار فراوانی در کشور دارد مثلا در محیط هایی که نیاز به مشاهده غیرمحسوس وجود دارد مثلا اگر شما در یک مکانی به فردی مشکوک هستید می توانید به راحتی دوربین های مینیاتوری را نصب کنید و رفت و آمدها و فعالیت‌ های آن فرد را تحت نظر بگیرید و همچنین تصاویری که دوربین های مداربسته پین هول سوزنی ثبت می کند مدرک بسیار مناسبی برای اقدامات قضایی می باشد، اگر شما بخواهید صدای آن فرد را و یا گفت و گو های موجود در یک مکان را بشنوید ‌می توانید در کنار دوربین مداربسته مینیاتوری یک دستگاه ضبط صدای مخفی نصب کنید اما توجه داشته باشید که بر اساس قوانین کشورمان جمهوری اسلامی ایران اگر بخواهید حریم خصوصی کسی را به هم بزنید حبس از سه ماه تا یک سال را در پیش خواهید داشت؛ کاربرد دوربین مداربسته مینیاتوری شامل:

  • فیلم برداری از حیات وحش
  • ثبت لحظات ورزشی
  • فیلم برداری از طبیعت
  • تصویر برداری فیلم های سینمایی
  • داخل و خارج خودرو برای نمونه دوربین دنده عقب ماشین

دید در شب دوربین مدار بسته پین هول سوزنی

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز از دوربین های مداربسته این است که در فضای تاریک بتوانند تصاویر گوناگونی را ثبت کنند، به این نوع دوربین ها دوربین دید شب می گویند. این دوربین ها در فضاهای بسیار تاریک که انسان نمی تواند با چشم به خوبی ببیند تصاویری را ضبط کند. یکی از پر استفاده ترین موارد از دوربین دید در شب بررسی حیات شبانه جانوران است. دوربین‌های دید در شب به طور کلی از دو طریق به دیدن محیط تاریک کمک می کند مانند: دوربین دید در شب بهینه ساز، دوربین دید در شب گرمایی است. دوربین دید در شب گرمایی دوربینی است که با جمع آوری نور به دیده شدن آن کمک می‌کند و دوربین دید در شب بهینه ساز دوربین است که با جمع آوری نور کمی سعی دارد که به دیده شدن محیط در دوربین کمک کند مانند نور ماه و ستاره.