اتصال دوربین مدار بسته به اینترنت
آموزش اتصال دوربین مدار بسته به اینترنت

آموزش اتصال دوربین مدار بسته به اینترنت

امروز با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته در بسیاری از مکان ها برای حفظ جان و مال افراد استفاده می شود. بازبینی تصاویر دوربین مدار بسته، در هر مکان و زمانی از طریق اینترنت بدون حضور در محل وجود دارد. اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد آموزش اتصال دوربین مدار بسته به اینترنت کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

فروش ونصب انواع پکیج دزدگیر در وب سایت پبشرو نیرو

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

ارسال فیلم و تصاویر دوربین مدار بسته  از طریق اینترنت بر روی موبایل و کامپیوتر انتقال تصاویر دوربین مدار بسته نامیده می شود. همین امر باعث ترغیب افراد برای نصب دوربین مدار بسته می شود زیرا افراد می توانند از راه دور حتی زمانی که در سفر هستند بر خانه خود نظارت داشته باشند.

برای انجام این کار شما باید یک نرم افزار انتقال تصویر، دستگاه DVR یا NVR بر روی گوشی خود نصب کنید تا بتوانید تصاویر را در گوشی مشاهده کنید. برای انتقال تصاویر باید دستگاه DVR یا NVR به اینترنت متصل باشد.

مراحل انتقال تصویر دستگاه DVR بر روی موبایل یا اینترنت

  • تنظیم دستگاه DVR یا NVR
  • تنظیمات مودم
  • تنظیمات برنامه موبایل

تنظیم دستگاه DVR یا NVR

برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته در ابتدا باید تنظیمات دستگاه DVR یا NVR انجام شود که بسیار ساده است. برای انجام این تنظیمات بر روی دستگاه به صورت زیر عمل کنید:

آدرس IP: برای دستگاه DVR خود یک آدرس IP انتخاب کنید. این آدرس باید با توجه به شبکه داخلی انتخاب شود در صورتی که این آدرس خارج از شبکه داخلی باشد باعث ایجاد اختلال در شبکه می شود.

Subnet Mask: عدد ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ را در این قسمت باید وارد کنید اما ممکن است این آدرس در برخی از شبکه ها متفاوت باشد.

Default Gateway: در این مرحله باید آدرس IP مودم را وارد کنید. معمولا IP مودم دارای آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است.

پورت موبایل: این پورت برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته با استفاده از موبایل است. نام پورت موبایل در دستگاه های مختلف متفاوت می باشد شما می توانید در این قسمت پورت ۸۰۰۰ را انتخاب کنید.

پورت وب: نام این پورت ها HTTP Port  و WEB Port است که برای مشاهده تصاویر با استفاده از مرورگر است بهتر است پورت ۸۰ را در این قسمت انتخاب کنید.

DHCP: گزینه DHCP نباید تیک خورده باشد و باید به صورت غیر فعال باشد.

تنظیمات مودم

تنظیمات مودم به عنوان مرحله اصلی برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته است در این قسمت بر روی مرورگر خود باید شماره IP مودم را که ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است را وارد کنید. صفحه ای برای شما باز می شود که باید در این قسمت Username و Password را وارد کنید. بیشتر مودم ها برای هر دو حالت ADMIN  را انتخاب می کنند با وارد کردن ADMIN وارد منوی ADSL شوید با توجه به تنوع مودم ها ممکن است شکل ظاهری منوها متفاوت باشد.

در قسمت Advanced، NAT یا Port را انتخاب کنید و گزینه Dmz یا DMZ Host را کلیک کنید و در قسمت IP دستگاه  DVR را وارد کنید با انجام این مراحل تنظیمات برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته صورت می گیرد.

تنظیمات برنامه موبایل

برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته  بر روی موبایل و یا مرورگر باید تنظیمات زیر را در اختیار داشته باشید.

  • IP ثابت برای مشاهده تصاویر خارج از شبکه و همچنین IP دستگاه برای نظارت در شبکه داخلی.
  • پورت موبایل برای مشاهده تصاویر از طریق موبایل و پورت وب برای مشاهده از طریق مرورگر.
  •  Username دستگاه
  • Password دستگاه

برای مشاهده تصاویر دوربین های مدار بسته بر روی موبایل، نرم افزار های بسیاری مانندGood Eye، Xmeye، iVMS-4500، gDMSS و نرم افزارهای دیگر وجود دارد. نرم افزار مورد نظر خود را بر روی موبایل نصب کنید تا بتوانید تصاویر را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

تنظیم مرورگر

برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته از طریق اینترنت بهترین انتخاب استفاده از مرورگر Internet Explorer است. برای تنظیمات مرورگر باید از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کنید. صفحه ای برای شما باز می شود در این مرحله در تب Security باید گزینه Custom Level را انتخاب کنید و در پنجره ای که باز می شود در قسمت Download Unsigned ActiveX  controlsگزینه Enable را انتخاب کنید.

در آخر کار تغییراتی را که انجام داده اید را ذخیره کنید. مرورگر خود را ببندید و دوباره باز کنید تا تغییرات برای شما اعمال شود. بعد از انجام تنظیمات مرورگر توسط آدرس IP می توان به دستگاه DVR یا NVR متصل شد.

کلام آخر

شما می توانید اتصال دوربین مدار بسته به اینترنت را به راحتی ایجاد کنید و در زمانی که در مکان دیگری هستید، تصاویر دوربین مدار بسته خود را از طریق اینترنت مشاهده کنید.