امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت وجود نویز در آیفون تصویری

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
علت وجود نویز در آیفون تصویری
چکیده این مقاله: علت وجود نویز در آیفون تصویری
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 40 بازدید

در دنیای امروز انسان ها با تکنولوژی های جدید و تجهیزات هوشمند احاطه شده اند. البته هدف از به کارگیری تجهیزات هوشمند تأمین امنیت، احساس آرامش و سرعت بخشیدن به کارها و امور مختلف ابعاد زندگی انسان است. امروزه امنیت منازل مسکونی و اماکن تجاری و ساختمان ها به کمک تجهیزاتی همچون آیفون های تصویری صورت می گیرد. آیفون های تصویری مثل همه ابزارهای الکترونیکی گاها دچار مشکل می شوند که باید منشاء مشکل را پیدا و در صدد رفع آن باشیم.

اجزای تشکیل دهنده یک سیستم آیفون تصویری شامل پانل جلوی در،  منبع تغذیه، قفل دربازکن، پانل جلوی در و گوشی یا مانیتور می باشد. وجود نویز در آیفون های تصویری به عنوان یک مشکل نسبتاً شایع را می‌توان در چندین علت جستجو نمود. با ما همراه باشید در این مقاله در مورد علت وجود نویز در آیفون تصویری صحبت می کنیم و سپس در مورد نحوه رفع مشکلات در این زمینه راهکارهایی ارائه می گردد. تا زمانی که منشاء مشکل را شناسایی نکنید نمی توانید در صدد رفع مشکل نویز در آیفون تصویری برآیید.

 

صدای نویز در آیفون تصویری به چه معناست؟

زمانی که در آیفون های تصویری صدا واضح، دقیق و صاف از پنل خروجی به مانیتور و همچنین از مانیتور به پنل انتقال داده نشود، می گوییم که آیفون تصویری با نویز همراه است.

 

صدای نویز در آیفون تصویری به چه معناست

 

عواملی که باعث ایجاد نویز در آیفون تصویری می شوند به شرح زیر می باشد:

  1. استفاده از سیم های بدون فویل
  2. عدم سربندی صحیح دو سیم صدا
  3. استفاده از کابل بدون شیلد
  4. عدد استفاده از نصابان حرفه ای برای نصب و راه اندازی آیفون تصویری
  5. خراب شدن بردهای مانیتور
  6. خراب شدن برد تغذیه آیفون تصویری
  7. دسته بندی آیفون های تصویری

 

عواملی که باعث ایجاد نویز در آیفون تصویری می شوند

 

 استفاده از سیم های بدون فویل

یکی از دلایل ایجاد نویز در آیفون های تصویری را باید به استفاده از سیم های بدون فول نسبت بدهیم. در نظر داشته باشید که اگر سیم ها و کابل های مربوط به صدای آیفون تصویری شما از کنار دستگاه یا سیمی که دارای جریان برق است عبور کند، نوسانات وارد کابل شده و نویز های صدا را به وجود می آورد. بنابراین بهتر است از سیم های فویل دار استفاده کنید که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

 

 استفاده از سیم های بدون فویل

 

  عدم سربندی صحیح دو سیم صدا

دقت داشته باشید که به هنگام نصب آیفون تصویری سربندی سیم های مربوط به صدا با لحیم کاری انجام گیرد. اگر در هنگام نصب از لحیم کاری استفاده نشود در آینده ای نزدیک باید شاهد بروز مشکلاتی همچون نویز در صدا و تصویر آیفون تصویری باشید.

دلیل استفاده از لحیم کاری به واکنش سیم ها با اکسیژن برمی گردد به این صورت که به مرور زمان سیم ها با اکسیژن واکنش نشان داده و سیاه میشوند و همچنین اگر محل نصب سیم ها مرطوب باشد، سیم ها سولفات می زنند و همین موضوع باعث ایجاد اتصال و ایجاد نویز در آیفون تصویری می شود.

 

استفاده از کابل بدون شیلد

یکی از عوامل ایجاد نویز در آیفون های تصویری را می توان به استفاده از کابل بدون شیلد مرتبط دانست. بنابراین باید از کابل های فویل دار استفاده شود. دقت کنید که بهترین نوع کابل تصویر مورد استفاده در فواصل کمتر از ۵۰ متر، کابل هایی با نرخ ۰٫۶ است که به صورت زوج تهیه می شوند.

با این وجود در بعضی از مواقع با اینکه از سیم های فویل دار هم استفاده شده و سربندی هم لحیم کاری شده است ولی آیفون تصویری دارای نویز می باشد. وجود این مشکل به احتمال زیاد به وجود نویز در فویل برمی گردد.

 

استفاده از کابل بدون شیلد

 

عدد استفاده از نصابان حرفه ای برای نصب و راه اندازی آیفون تصویری

یکی از عوامل ایجاد مشکل نویز در آیفون تصویری به نصب نادرست و رعایت نکردن اصول نصب از سوی نصابان غیرحرفه‌ای بر می گردد. افراد متخصص در این زمینه می‌دانند که نصب آیفون مستلزم دقت و حساسیت است و در مورد نصب و راه اندازی آیفون تصویری باید تمام اصول رعایت گردد. اگر قصد نصب آیفون تصویری را دارید توصیه می کنیم حتماً از فردی ماهر برای نصب آیفون تصویری کمک بگیرید.

 

خراب شدن بردهای مانیتور

آیفون تصویری از بردهای متعددی برخوردار است که می توان به برد تغذیه، برد صدا و برد تصویر اشاره کرد. اگر نویز آیفون تصویری فقط در یک واحد دیده شود می تواند ناشی از کابل همان واحد یا برد داخلی همان واحد باشد اما اگر صدا و تصویر در تمام واحدها دارای نویز باشد منشاء مشکل را باید در کابل یا برد پنل بیرونی جستجو نمود.

 

خراب شدن بردهای مانیتور در آیفون تصویری

 

خراب شدن برد تغذیه آیفون تصویری

مهمترین قسمت مانیتور داخلی آیفون تصویری، برد تغذیه است. وظیفه برد تغذیه، تغذیه تمام بخش های آیفون تصویری می باشد. نوسان در برد تغذیه می تواند باعث ایجاد پارازیت در تصویر و نویز در آیفون تصویری باشد. برای تعمیر برد تغذیه آیفون تصویری حتماً باید به یک متخصص در زمینه تعمیرات بردهای مختلف آیفون تصویری مراجعه کنید. لازم به ذکر است که در برخی از انواع آیفون تصویری برد تغذیه ممکن است به برد صدا و تصویر متصل باشد اما این موضوع باعث نمی شود که در تعمیر بردهای مختلف تفاوت چندانی وجود داشته باشد.

بر روی برد تغذیه خازن هایی قرار دارد که وظیفه آنها صاف نمودن ولتاژ خروجی از برد تغذیه است. بنابراین اگر خازن ها وظیفه صافی خود را به خوبی انجام ندهند باعث ایجاد نویز در آیفون تصویری می شوند.

 

خراب شدن برد تغذیه آیفون تصویری

 

دسته بندی آیفون های تصویری

آیفون های تصویری امروزه به عنوان نوعی سیستم ارتباطی عمل می کنند. البته آیفون تصویری همانند آیفون های معمولی ارتباط بین فرد مراجعه کننده و افراد داخل ساختمان را برقرار می کنند. در آیفون های تصویری علاوه بر صدا، تصویر مراجعه کننده نیز بر روی مانیتور آیفون داخل ساختمان نمایش داده می شود.

آیفون های تصویری به دو نوع؛ آیفون های تصویری رنگی و آیفون های تصویری سیاه و سفید تقسیم می شوند. نویز در هر دو نوع آیفون تصویری باعث می شود که تصویر با کیفیت پایین یا به صورت سیاه و سفید یا به صورت برفکی دیده شود. همچنین تقسیم بندی درب بازکن های تصویری به دو نوع آنالوگ و دیجیتال باعث شده که نصب و راه اندازی هر کدام از این سیستم ها متفاوت باشد.

 

با وجود توضیحاتی که در این مقاله ارائه گردید نتیجه می گیریم که در هنگام نصب و  راه اندازی آیفون تصویری بهتر است از کابل های با کیفیت و جنس خوب استفاده کنید. کابل های زوج دار که بهتر است دارای فویل و شیلد باشند و برای تخلیه نویز داخل سیستم نیز حتماً باید از شیلد استفاده شود.  یکی از دلایل وجود نویز داخلی در درون سیستم وجود منبع تغذیه و کابل برق ۲۲۰ ولت است. چون منبع تغذیه ۲۲۰ ولت تولید کننده نویز است و از طریق شیلد، سیم تخلیه می شود.

همچنین روی کابل ها باید از فویل استفاده شود تا نویزهای های خارجی همچون امواج رادیویی و پارازیت های موجود در فضا  نتوانند روی مس کابل ها نفوذ کنند و بر کیفیت تصویر اثر بگذارند و منجر به تولید نویز شوند.

 

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا