امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری
چکیده این مقاله: دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 120 بازدید

ورود تکنولوژی به زندگی بشر باعث شد تا رفاه و امنیت بیشتری را تجربه نماییم. امروزه آیفون های تصویری به اجزای جدا نشدنی برج های چند طبقه و خانه های آپارتمانی تبدیل شده اند. این وسیله به ظاهر ساده نقش مؤثری در ایجاد امنیت و آرامش واحد های مسکونی دارد. در حال حاضر، انواع آیفون های تصویری توسط برندهای مختلف در طرح و رنگ های مختلف طراحی و تولید شده اند به طوری که افراد می توانند متناسب با نوع واحد مسکونی و محل زندگی خود اقدام به خرید در بازکن های تصویری نمایند.

دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری چیست؟ با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون این موضوع توضیحاتی ارائه می گردد.

اگر آیفون تصویری شما صدا ندارد یا صدای آن گاهی قطع می شود به این صورت که یک طرفه می باشد باید مشکل را در سه قسمت از آیفون تصویری مورد بررسی قرار داد. خراب شدن پنل آیفون تصویری، خراب شدن مانیتور و مشکل در سیم کشی از جمله دلایلی هستند که در صدا نداشتن آیفون تصویری نقش دارند.

 

دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری

 

دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری

  1. خراب شدن پنل
  2. مشکل در سیم کشی
  3. خراب شدن دهنی مانیتور

 

خراب شدن پنل

نقش پنل در آیفون های تصویری چیست؟ پنل صدای دریافتی از مراجعه کننده را به آیفون تصویری واحد مورد نظر منتقل و سپس صدای صاحبخانه را به بیرون انتقال می دهد. از کجا بفهمیم که مشکل نبود صدا در آیفون تصویری از این بخش می باشد؟ در دو حالت می توانید صدا نداشتن آیفون تصویری را به مشکل در پنل نسبت دهید. حالت اول اینکه صدای آیفون تصویری برای همه واحدها قطع می باشد و دوم اینکه صداِ آیفون تصویری برای همه واحدها یک طرفه شده باشد. همچنین سوختن برد صدا عامل اصلی قطع صدا در آیفون های تصویری محسوب می شود.

خراب شدن پنل می تواند به چند دلیل همچون خرابی بلندگوی پنل و خرابی میکروفون پنل رخ دهد. برای اطمینان از سلامت این دو قطعه از آیفون تصویری می توانید از دستگاه بازر استفاده نمایید. در مجموع اگر صدای مکالمات بین پنل و مانیتور داخل واحد قطع شده باشد و این مشکل در تمام واحدهای مسکونی مشاهده شود، به احتمال زیاد ایراد از پنل است. البته اگر صدای آیفون تصویری شما یک طرفه شده باشد و این مشکل در تمام واحدها مشاهده شود، به احتمال زیاد مشکل از اسپیکر یا همان میکروفون می باشد.

 

خراب شدن پنل ایفون تصویری

 

مشکل در سیم کشی

یکی دیگر از دلایل صدا نداشتن در آیفون تصویری را باید در سیم کشی آیفون جستجو نماییم. گاها در مسیر سیم کشی قطعی پیش می آید و همین موضوع باعث قطع کامل صدای آیفون تصویری می باشد.

در سیم کشی آیفون تصویری یک یا دو سیم وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارند. در صورت بروز مشکل در سیم کشی می توانید انتظار قطع شدن صدای مکالمات واحدها یا قطع شدن صدای مکالمات یک یا چند واحد را داشته باشید. در مواردی هم بروز مشکل در سیم کشی می تواند باعث یک طرفه شدن صدای مکالمات باشد. البته این مورد آخر به ندرت اتفاق می افتد.

سیم کشی آیفون تصویری یک کار به ظاهر ساده و در عین حال دارای نکات ریز و ظریف می باشد. برای یک سیم کشی بی عیب باید از یک نقشه سیم کشی خوب برخوردار باشید و همچنین برای نصب و راه اندازی آیفون تصویری به چندین ابزار برقکاری نیاز دارید. در نظر داشته باشید که رنگ سیم های انتقال صدا در آیفون های تصویری متناسب با برندهای مختلف، متفاوت است. به طور مثال نصب برخی از آیفون های تصویری به دو روش سیستم چهار سیم و سیستم پنج سیم صورت می گیرد.

 

مشکل در سیم کشی آیفون تصویری

 

خراب شدن دهنی مانیتور

منظور از دهنی مانیتور همان گوشی آیفون تصویری می باشد. دهنی آیفون تصویری امکان انتقال صدا و رفت و برگشت آن را بین مراجعه کننده و پاسخ دهنده فراهم می نماید. بروز مشکل در این قسمت از مانیتور می تواند مانع از انتقال صدا در آیفون تصویری شود.

پس برای اینکه اطمینان حاصل نماییم که مشکل از دهنی مانیتور نیست باید قسمت های تشکیل دهنده دهنی را بررسی نماییم. در مرحله اول، سیم دهنی را بررسی کنید. اگر از سالم بودن آن اطمینان پیدا کردید بهتر است میکروفون دهنی را بررسی نمایید. این میکروفون صدا را به پنل انتقال می دهد بنابراین در صورت خراب شدن، این انتقال صورت نمی گیرد.

در یک مجتمع مسکونی اگر صدای رفت و برگشت مکالمات صرفاً در مورد یک واحد قطع شده باشد، می توانید علت را به سوختن برد صدا یا برد صوت مانیتور ارتباط دهیم. همچنین اگر سوکت های هندست دسته گوشی معیوب شده باشند می توانید انتظار قطع کامل صدا در یک واحد را داشته باشید. ضمناً در صورت خراب شدن اسپیکر دسته گوشی، شما و مراجعه کننده صدای یکدیگر را نمی شنوید.

لازم به ذکر است که بروز برخی از مشکلات در آیفون های تصویری دارای علائم مشترک هستند بنابراین برای تعمیر این دستگاه بهتر است که از یک تعمیرکار که در این زمینه تخصص دارد، کمک بگیرید. چه بسا در بسیاری از موارد برخی از افراد بدون داشتن تجربه تعمیر آیفون های تصویری، دست به کار می شوند و در نهایت نه تنها دستگاه درست نمی شود بلکه هزینه های جانبی را افزایش می دهد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب