امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته
چکیده این مقاله: راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 27 بازدید

دوربین ها نقش بسیار مهمی را در کنترل و امنیت اماکن مختلف ایفا خواهند کرد. امروزه در اغلب محیط های تاریک برای دید بهتر و نظارت بیشتر از امکانات و قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته استفاده خواهند کرد‌. این وسیله با دارا بودن این قابلیت، از انواع و مدل های مختلفی برخوردار است. این دوربین ها با توجه به کارایی که دارند، نسبت به دیگر دوربین ها بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته اند. در این مطلب سعی داریم شما را با راه های افزایش میزان دید در شب دوربین های مداربسته آشنا کنیم.

 

راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته

معمولاً دوربین های مدار بسته به دسته ای از دوربین ها گفته می شود که اغلب برای نظارت بر اماکن خارجی و داخلی مختلف کاربرد دارند. این دوربین ها در انواع مختلف تولید می شوند و هر کدام از آن ها با توجه به شرایط محیط مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته به گروه های مختلف تقسیم می شوند که هر کدام از قابلیت ها و ویژگی های خاص برخوردار هستند.

این دوربین ها شامل دوربین های دیجیتال، دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه خواهند شد. یکی ویژگی ها و امکانات برجسته دوربین های مداربسته در واقع قابلیت دید در شب آن هاست. دوربین های مداربسته دید در شب از LEC در اطراف دوربین برخوردار هستند که به طور معمول نزدیک لنز قرار دارد.

این دوربین ها از LEC برای روشن کردن محیط استفاده خواهند کرد. یکی از مزیت های این وسیله هنگام روشن شدن LEC هنگام شب محل قرار گرفتن دوربین مشخص نخواهد بود. با توجه به اینکه دوربین های مداربسته برای کنترل و نظارت مکان های مختلف در شب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، میزان دید در شب این دوربین ها بسیار حائز اهمیت است. دوربین های دید در شب مدار بسته علاوه بر امکانات و کاربرد مهمی که دارند از ظاهر مناسبی نیز برخوردار هستند.

 

راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته

از آن جا که میزان دید در شب دوربین های مداربسته برای ثبت تصاویر خاص در شرایط مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است، می توان این میزان دید را تا حدی افزایش داد. برای افزایش میزان دید در شب دوربین های مداربسته راه های مختلفی وجود دارد که با به کارگیری آن ها درجه و میزان دید این دوربین ها را در شب افزایش داد؛ همچنین باعث طولانی شدن عمر دستگاه شد.

به طور کلی مسئله مهمی که در رابطه با دید در شب دوربین های مداربسته وجود دارد؛ چگونگی نصب و راه اندازی این دوربین هاست؛ بنابراین هر گونه خطا و مشکل در نحوه نصب آن می تواند کیفیت تصاویر را تا حد قابل توجهی کاهش دهد؛ بنابراین با رعایت برخی موارد و انجام روش های مختلف می توان میزان دید در شب این دوربین ها را افزایش داد و تصاویر را به بهترین شکل و کیفیت دریافت کرد.

 

راه های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته

 

جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به لنز دوربین

یکی از راه ها و روش های افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته جلوگیری از تابش نور خورشید به صورت مستقیم به لنز دوربین است؛ به همین دلیل حتی الامکان دوربین را در محلی که در معرض تابش آفتاب باشد، نصب نکنید. پس با توجه به این که نور مستقیم باعث تاری دید و عدم ضبط تصاویر می شود باید محل مورد نظر برای نصب دوربین مداربسته مناسب باشد.

 

جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به لنز دوربین

 

جلوگیری از تابش مستقیم مادون قرمز به لنز دوربین

یکی دیگر از راه های افزایش میزان دید در شب دوربین های مداربسته این است که مانع تابش مستقیم مادون قرمز به لنز دوربین شوید. این کار از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند بر کیفیت تصاویر بسیار مؤثر باشد. برخورد نور مستقیم مادون قرمز به لنز دوربین می تواند به اندازه تابش آفتاب برای دوربین مضر باشد.

پس در هنگام نصب دوربین محل را به خوبی آنالیز کنید تا از بروز هرگونه مشکل برای دوربین و کاهش دید در شب آن جهت دریافت تصاویر با کیفیت جلوگیری شود.

 

افزایش نور مرئی محل نصب دوربین

همان طور که می دانید هنگام شب به دلیل اینکه نور محیط افت خواهد کرد، نبود نور مرئی در محل باعث می شود دوربین دید کافی نداشته باشد. برای افزایش دید در شب دوربین مداربسته باید نور محیط را به صورت یکنواخت و مطلوب فراهم کرد تا تصاویر را با کیفیت و وضوح بیشتری دریافت کند. چگونگی نوردهی اهمیت زیادی دارد و با توجه به بزرگ یا کوچک بودن محیط میزان نوردهی مشخص خواهد شد.

 

اضافه کردن یک یا چند نور مادون قرمز

گاهی برخی افراد به روشن نگه داشتن فضاهایی که در دید دوربین مداربسته هستند تمایلی ندارند؛ چرا که وجود این نور ها موجب می شود دوربین ها در معرض دید قرار بگیرند و برای سارقان به راحتی قابل شناسایی باشد. در چنین مواردی می توان بدون استفاده از نور های مرئی دید در شب دوربین های مدار بسته را افزایش داد. اضافه کردن یک یا چند نور مادون قرمز که در معرض دید نیست، می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از نورهای مرئی باشد.

 

اضافه کردن یک یا چند نور مادون قرمز

 

تمیز نگه داشتن لنز دوربین

برای برخورداری از میزان دید بهتر و واضح تر دوربین مداربسته دید در شب، باید به طور مرتب شیشه جلو لنز دوربین را تمیز کرد؛ چرا که ممکن است برخی حشرات مانند عنکبوت ها که به نور مادون قرمز واکنش نشان خواهند داد و جلوی دوربین تار ایجاد می کنند‌.

تارهای موجود روی لنز دوربین موجب کاهش کیفیت دید دوربین خواهد شد. پس برای بهره مند شدن از دریافت تصاویر مناسب بهتر است هر چند وقت یک بار دوربین تمیز شود.

 

تمیز نگه داشتن لنز دوربین

 

 قیمت دوربین مداربسته دید در شب

همان طور که می دانید دوربین های مداربسته دید در شب، به دلیل قابلیت و کاربرد فراوان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این دوربین ها در بازار توانسته به خوبی نظر مشتریان را به خود جلب کند و در واقع طرفداران زیادی پیدا کرده است. دوربین های مداربسته دید در شب از قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار هستند.

اما با توجه به انواع و قابلیت هایی که این نوع دوربین ها دارند، قطعاً قیمت متفاوتی نیز خواهند داشت؛ از این رو نمی توان به طور قطع قیمت دقیقی برای آن بیان کرد. نکته مهم این است که دوربین های مداربسته دید در شب رنگی به نسبت کارایی که دارند از قیمت بالاتری نیز نسبت به دیگر مدل های آن برخوردار هستند.

برای خرید دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب علاوه بر قیمت آن به برخی امکانات آن نیز از جمله سنسور مادون قرمز، کیفیت تصویر، دید گسترده و امکان دید در شب قوی باید مورد توجه قرار گیرد. برای داشتن اطلاعات کافی برای خرید دوربین مداربسته دید در شب می توانید راهنمای خرید دوربین مداربسته دید در شب را مطالعه کنید.

 

سخن پایانی

همان طور که بیان شد یکی از پر کاربرد ترین و ضروری ترین وسایل که برای ‌کنترل و تأمین امنیت یا جلوگیری از سرقت مورد استفاده قرار می گیرد دوربین های مداربسته با قابلیت دید در شب هستند. این دوربین ها با توجه کارایی که دارند از رزولوشن مناسبی نیز برخوردار هستند؛ هرچند گاهی ممکن است به دلایل مختلف از جمله نصب آن در محل نامناسب یا رعایت نکردن برخی نکات هنگام راه اندازی در دریافت و ثبت تصاویر به صورت واضح دچار مشکل شوید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب