امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن چیست؟

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن چیست؟
چکیده این مقاله: علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن چیست؟
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 175 بازدید

در دنیای امروز برای برقراری امنیت و محافظت از اماکن مختلف استفاده از انواع سیستم های امنیتی رواج پیدا کرده است. خرید دزدگیر اماکن یکی از سیستم های کاربردی محسوب می شود که در انواع مراکز تجاری نصب و راه اندازی می شود. با ما همراه باشید در ادامه مقاله به علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن اشاره می کنیم.

شاید برای شما سؤال باشد که چرا بعد از مدتی کار کردن، دزدگیر اماکن با مشکل روبرو می شود؟

 

علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن

 

علت کار نکردن ریموت دزدگیر اماکن

یکی از مشکلات رایج در سیستم های حفاظتی همچون دزدگیر اماکن می تواند ناشی از هشدار اشتباه یا flase alarm دستگاه باشد. قبل از اینکه دنبال تعمیرکار و تعمیر دزدگیر باشید بهتر است که دستگاه و سیستم را بررسی نمایید که اگر اختلالی در آن پیدا شده بتوانید آن را برطرف نمایید.

عیب یابی هر دستگاهی علی الخصوص دزدگیر اماکن با توجه به نوع معمولی یا پیشرفته آن می تواند زمان بر باشد. وقتی مرحله عیب‌یابی تمام شد باید به دنبال تعمیر دزدگیر اماکن باشید از جمله علل فعال نشدن دزدگیر اماکن می توان به مشکل دار بودن سیم کشی و کابل های دوربین های مداربسته یا سنسورها، خراب بودن و مشکل داشتن سنسور ها و چشم های سیستم ایمنی، کافی نبودن منبع تغذیه و تمام شدن باتری دستگاه اشاره کرد. همچنین کار نکردن دزدگیر اماکن می تواند به خاطر مشکل ریموت یا نصب نامناسب برخی از سنسور های مخصوص باشد.

با ما همراه باشید در ادامه توضیحاتی پیرامون این دلایل ارائه می گردد.

 

سیم کشی و کابل های دوربین مداربسته یا سنسور ها مشکل دارند

اگر دزدگیر اماکن به درستی نصب نشود یا سیم ها دارای پارگی و خرابی باشند قطعاً سیستم نمی تواند به درستی عمل کند. دقت نمایید که سیم ها با گذشت زمان دچار پارگی و سایش می شوند بنابراین اگر سیستم دزدگیر اماکن دچار مشکل شد بهتر است که در اولین مرحله برای شروع عیب یابی به سیم کشی و کابل های دوربین و سایر نقاط سیستم نگاهی بیاندازید. اگر مشکل از سیم کشی بود بهتر است با یک فرد متخصص سیم کشی تماس بگیرید و نسبت به حل مشکل اقدام نمایید.

 

سیم کشی و کابل های دوربین مداربسته یا سنسور ها مشکل دارند

 

اختلال در سنسور ها و چشمی های سیستم ایمنی

در هنگام خرید سیستم های امنیتی علاوه بر قیمت آنها بهتر است به کیفیت نیز توجه شود چون در برخی از موارد کیفیت پایین دزدگیر اماکن باعث می شود که سنسور های و چشمی های سیستم به خوبی کار نکنند؛ بنابراین شما باید نسبت به تعمیر و تعویض آنها اقدام نمایید.

 

 تمام شدن باتری های دستگاه

اگر برای دزدگیر اماکن خود از منبع تغذیه یا آداپتور استفاده می‌کنید پس در صورت کار نکردن دزدگیر اماکن بهتر ست که نگاهی به باتری ها بندازید. شاید باتری منبع تغذیه تمام شده است یا شاید باتری دستگاه به شارژ کردن یا تعویض نیاز دارد. اگر بعد از بررسی معلوم شد که باتری دستگاه و منبع تغذیه سالم است پس بهتر است که ریموت دزدگیر را بررسی کنید.

 

 خراب شدن ریموت دزدگیر اماکن

اگر بعد از بررسی های لازم متوجه شدید که سنسورها سالم هستند و چشمی های دوربین مشکلی ندارند و همچنین منبع تغذیه نیاز به شارژ یا تعویض ندارد بهتر است که ریموت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. چه زمانی می توانید متوجه خراب شدن ریموت شوید؟ ریموت اگر دچار مشکل شود دستورات را به خوبی اجرا نمی کند بنابراین بسیاری از افراد در همان نگاه اول این طور فکر می‌کنند که احتمالاً سیستم دچار مشکل شده است و سریع نسبت به تعمیر آن اقدام می کنند در حالی که بهتر است دست نگه دارید و ریموت را مورد بررسی قرار دهید شاید دچار مشکل شده باشد.

چرا ریموت دزدگیر اماکن کار نمی کند؟ شاید باتری ریموت تمام شده باشد، شاید نحوه قرار گیری ریموت نسبت به پنل مناسب نباشد، شما باید فاصله استاندارد ریموت با پنل اصلی را مد نظر قرار دهید چون اگر این فاصله رعایت نشود باعث کاهش قدرت دزدگیر می شود؛ به عبارت دیگر، کاهش قدرت دزدگیر ناشی از فاصله زیاد بین ریموت و پنل می باشد؛ بنابراین شما نباید بیش از حد از پنل دور باشید.

علاوه بر این مورد باید بررسی کنید که دستگاه ریموت از نظر سخت افزاری دچار مشکل نشده باشد. ریموت یک دستگاه الکتریکی است که با ارسال فرکانس موجب عملکرد دزدگیر اماکن می شود. همچنین اجزای اصلی ریموت شامل یک برد الکتریکی است که اگر دچار نقص شود این احتمال وجود دارد که ریموت کار نکند. البته افتادن ریموت، ضربه خوردن یا نفوذ آب داخل ریموت از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند قطعات سخت افزاری داخل ریموت دچار مشکل و آسیب شوند. البته ممکن است که دکمه های ریموت نیز دچار مشکل شده باشند. خراب شدن دکمه ها یا همان صفحه کلید ریموت، باعث می شود که دزدگیر عملکرد مناسبی نداشته باشد.

 

خراب شدن ریموت دزدگیر اماکن

 

نصب نادرست سیستم دزدگیر

نصب نادرست برخی از سنسورهای مخصوص باعث اختلال در عملکرد دزدگیر اماکن می شود. بنابراین اگر مکان مناسبی برای سیستم دزدگیر اماکن تعبیه نشود این احتمال وجود دارد که سیستم به درستی کار نکند و از حساسیت های لازم برخوردار نباشد.

به طور مثال برخی از سنسورهای حرکتی باید در نزدیکی درب یا پنجره نصب شوند و برخی این طور طراحی شده اند که باید در بالای دیوار یا کنار سقف نصب شوند تا عملکرد بهتری داشته باشند. بنابراین بهتر است که در هنگام نصب یک مکان مناسب برای دزدگیر اماکن تعبیه شود و همچنین در هنگام نصب بهتر است که از سالم بودن سنسور ها اطمینان حاصل نمایید. در مجموع اگر تمام این موارد را مورد بررسی قرار دادید ولی دزدگیر اماکن همچنان مشکل دارد و فعال نمی شود بهتر است که با پشتیبانی دستگاه دزدگیر تماس بگیرید و موضوع را با آنها در میان بگذارید تا آنها بتوانند برای حل مشکل شما را یاری کنند. در حال حاضر برای حفظ امنیت بسیاری از ساختمان های مسکونی یا واحدهای تجاری دزدگیر اماکن نصب می شود. افراد می توانند با فشار دادن یک دکمه، دزدگیر را خاموش یا روشن کنند.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب