امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
علت یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری
چکیده این مقاله: علت یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 343 بازدید

آیفون های تصویری تأثیر زیادی بر افزایش امنیت خانه ها داشته و مانع ورود افراد ناشناس می شوند؛ اما این آیفون‌ها هم دچار مشکلات و نقص فنی می شوند. یکی از رایج ترین مشکلات آیفون های تصویری یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری است. در این مطلب قصد داریم تا به علت وقوع این مشکل و روش حل آن، بپردازیم.

 

دلایل یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری

دلایل زیادی برای یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری، وجود دارد. پیش از حل این مشکل باید آن را علت یابی کنیم. در ادامه به برخی از دلایل بروز این مشکل، اشاره می کنیم.

 

دلایل یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری

دلایل یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری

 

آسیب دیدن سوکت مانیتور

سوکت، یکی از قطعات ظریف و شکننده در آیفون های تصویری به شمار می رود. این قطعه ممکن است تا به سادگی در اثر ضربه یا فشار، بشکند و باعث یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری شود؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم تا پیش از هر چیز، از درستی این قطعه مطمئن شوید. سوکت ۴ سیم، یکی دیگر از قطعات آیفون تصویری است که در صورت خرابی، باعث قطع صدا و تصویر آیفون می شود. خوشبختانه تعمیر یا تعویض این قطعه، هزینه زیادی را برای شما نخواهد داشت.

 

آسیب دیدن سوکت مانیتور

 

خراب شدن اسپیکر یا میکروفون

وظیفه میکروفون در آیفون تصویری، این است که صدا را دریافت کرده و به آن را به گوشی برساند. این قطعه در آیفون های تبلتی یا آیفون های تصویری بدون گوشی، روی بدنه این دستگاه قرار گرفته است. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، صدا منتقل نخواهد شد. برای رفع این مشکل، باید میکروفون را تعویض کرد. نکته قابل توجه این است که تعویض این قطعه کاری حساس است و باید توسط افراد باتجربه صورت بگیرد.

 

آسیب دیدن برد صوت

برد یکی از قطعاتی است که می توانید آن را در تمامی وسایل الکترونیک، مشاهده کنید. در آیفون های تصویری از دو نوع برد مختلف به نام های برد صوت مانیتور و برد صوت پنل، استفاده شده است. به طور کلی این بردها وظیفه تنظیم صدا، صداسازی، تنظیم منبع تغذیه و تنظیم مدیریت سیستم درب بازکن را بر عهده دارند. اگر بردهای آیفون تصویری دچار مشکل شوند، ممکن است که یکطرفه شدن یا قطع کامل صدا، اتفاق بیفتد. از آنجا که بردها از قیمت بالایی برخوردار هستند، تعمیر یا تعویض آن ها برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.

 

آسیب دیدن برد صوت آیفون های تصویری

آسیب دیدن برد صوت آیفون های تصویری

 

مشکلات مربوط به منبع تغذیه

آیفون های تصویری نیز مانند دیگر وسایل برقی، برای کار کردن به برق شهری نیاز دارند. منبع تغذیه یا ترانس، قطعه ای مهم در آیفون است. این قطعه وظیفه دارد تا ولتاژ برق شهری را تا حد مشخصی کاهش داده و ولتاژ خروجی مناسبی را به آیفون انتقال دهد. در صورت خرابی منبع تغذیه، ممکن است قطعات آیفون بسوزند یا صدای آن یکطرفه شود.

 

مشکلات مربوط به منبع تغذیه در آیفون های تصویری

 

وجود ایراد در قطع کن گوشی

وجود قطع کن آیفون تصویری سبب می شود تا دستگاه، همیشه آماده به کار باشد. در صورت بروز ایراد یا اختلال در این قطعه، مشکلاتی در مدار آیفون تصویری به وجود آمده و ممکن است تا صدای آن، یکطرفه شود.

 

مشکلات مربوط به سوئیچر

هماهنگی میان صوت، تصویر و درب بازکن، وظیفه قطعه ای به نام سوئیچر است. به طور طبیعی، این قطعه خط صدا و تصویر را تنها در زمان زنگ زدن به مانیتور وصل کرده و در دیگر موارد، ارتباط میان آن ها را قطع می کند. در صورت خرابی سوئیچر، صدای آیفون تصویری یکطرفه شده و مجبور به تعویض آن خواهید بود. متاسفانه تعمیر این قطعه کاری سخت و دشوار است و نمی توان آن را به هر کسی سپرد.

 

ایرادات سیم کشی ساختمان

اگر تمام موارد گفته شده را بررسی کرده و هنوز ایراد آیفون تصویری را پیدا نکرده اید، باید به سراغ بررسی ایرادات سیم کشی ساختمان بروید. ممکن است در زمان نصب آیفون تصویری، از کابل های مسی و شیلد دار استفاده نشود؛ در این صورت نویز سیم های دیگر بر صدای آیفون اثر خواهند گذاشت. این امکان وجود دارد که دلیل یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری، به دلیل نصب غیر استاندارد و استفاده از سیم های نامرغوب باشد.

 

ایرادات سیم کشی ساختمان

 

روش تست میکروفون

در صورتی که میکروفون آیفون تصویری خراب باشد، صدا از بالا به پایین می آید، اما از پایین به بالا نمی رود؛ در موارد این چنینی برای رفع مشکل باید میکروفون پنل را تعویض کنید. در صورتی که برعکس این مسئله اتفاق بیفتد و صدا از بالا به پایین نیاید، می توان نتیجه گرفت که مشکل از میکروفون بالا است.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با علت یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری، در اختیار شما قرار بگیرد. با کمک این اطلاعات، می توانید آیفون تصویری خود را عیب یابی کرده و سپس به دنبال رفع آن باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً برای تعمیر آیفون تصویری خود، به فردی کارشناس و متخصص مراجعه کنید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب