امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

زون دزدگیر اماکن چیست و مزایای آن

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
زون دزدگیر اماکن چیست و مزایای آن
چکیده این مقاله: زون دزدگیر اماکن چیست و مزایای آن
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 25 بازدید

برای مدیریت و برای کنترل کردن سنسورها در سیستم هایی که مربوط به دزدگیر در خانه هستند از زون دزدگیر اماکن استفاده می شود. براساس ویژگی هایی که دزدگیر اماکن دارد، در یک جای مخصوص خانه نصب می گردد و سپس با یک شماره که اختصاص به این دزدگیر دارد شناسایی می شود. تمام دزدگیر های اماکن مخصوص نظارت بر خانه ها هستند و همچنین زون دزدگیر اماکن این امکان را فراهم کرده است که هنگامیکه آژیر دزدگیر به صدا در می آید، صاحبخانه متوجه شود که کدام قسمت از خانه دچار مشکل شده است و کدام قسمت از سنسورهای منزل تحریک شده اند. مهم ترین زون هایی که در قسمت های مختلف خانه نصب می گردد و سنسور های این دزدگیر در این قسمت حساس هستند، اتاق خواب ها، اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری و غیره است زیرا سارقان برای پیدا کردن جواهرات و اشیا مهم ابتدا به این نقاط وارد می شوند.

 

زون دزدگیر اماکن چیست؟

زون های دزدگیر اماکن یک کانکتور است که در پنل های مرکزی تمام دزدگیرها توانایی نصب چندین سنسور حساس را دارد و شما با استفاده از این سنسورها که در زون دزدگیر نصب شده اند، می توانید تمامی نقاط خانه و محوطه ای که در اختیار شماست را تحت کنترل خود قرار دهید. هنگامی‌که هر کدام از سنسورهای نصب شده در زون دزدگیر تحریک شوند و وارد شدن شخص غیر مجاز به تمام محوطه هایی که تحت کنترل زون دزدگیر هستند، مشخص می گردند و بر اساس محیط های حساس و متوسط سنسور های متفاوتی نصب می شود.

بهتر است بدانید در تمام زون های دزدگیر اماکن بیش از یک سنسور قابلیت نصب شدن را دارد و هر کدام از سنسورهای نصب شده قابلیت این را دارد که به صورت مختلف با سنسورها برنامه ریزی گردند. هنگامی که تصمیم بر نصب زون دزدگیر را دارید باید به نوع سنسورها و محل قرارگیری آن ها توجه نمایید؛ زیرا در بعضی از موارد افراد دوست دارند بدون اینکه سنسور اتاق خواب فعال گردد پنجره اتاق خود را برای خنک شدن و راهیابی هوا به داخل باز بگذارند. علاوه بر این سنسورهایی که مربوط به دود هستند در جایی نصب و قرار می گیرند که وجود داشتن دود بسیار خطرناک است و حتماً این سنسورها باید نصب گردند.

 

زون دزدگیر اماکن

 

چگونه زون دزدگیر اماکن را شخصی سازی کنیم؟

وقتی که زون های مخصوص دزدگیر اماکن بیشتر یک سنسور در یک محیط پشتیبانی می کند، چگونگی استفاده از این سیستم اهمیت بالایی پیدا می کند و در هنگام برنامه ریزی کردن سنسورها تأثیر زیادی خواهد داشت. هر کدام از این سنسورها نیازمند آن هستند که در یک زون جدا و مشخص با یک IP جداگانه قرار بگیرند؛ در نتیجه شما می توانید زون نصب شده خود را به سنسورهای مجهز تجهیز نمایید و یا اسامی مختلفی برای آنها قرار دهید.

برای نمونه شما می توانید صدای آژیر سنسورهای حرکتی را نیز تغییر دهید و برای محیط های پرخطر یک سنسور قرار دهید تا متوجه اعلام هشدار این مناطق باشید. هنگامی که در حال استفاده از سنسورهای متنوع هستید باید حتماً از یک آژیر منحصر به فرد استفاده نمایید؛ زیرا اگر صدای آژیر خطر با آژیرهای حرکتی همسان و شبیه هم باشد دچار مشکل خواهید شد و با انتخاب یک آژیر متفاوت و شخصی سازی محیط های خطرناک می توانید به آسانی از ایجاد حادثه های بزرگ خود داری نمایید.

 

زون های سیمی و بیسم چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

سیتستم هایی که زون دزدگیر اماکن آن ها به صورت سیمی تعبیه شده است، دارای یک کنترل پنل می باشد که این نوع کنترل پنل ها شامل یک صفحه کلید و یک صفحه نمایش غیر لمسی می باشد. این سیستم های قدیمی تنها قابلیت نصب هشت زون را در خود دارند و بدون ویژگی های اضافی قابلیت کنترل هشت زون دزدگیر اماکن را دارا هستند. به علاوه اینکه تنها هشت سنسور قابل نصب روی این زون و پنل کاربری می باشد؛ در نتیجه برای یک خانه بیش از صد و پنجاه متر و نصب یک پنل کاربری قدیمی دچار مشکل خواهیم شد؛ اما با ایجاد وسایل روز دنیا این مشکل نیز برطرف شده است و با تولید و ساخت زون های بی‌ سیم مشکل محدودیت نصب سنسورهای اضافی برطرف شده است.

سنسورهایی که در زون های بی سیم استفاده می شوند با استفاده از یک IP مشخص برای هر زون امکان ارتباط با یک دزدگیر را فراهم می کنند. تفاوت مهمی که در میان دزد گیر بی سیم و با سیم وجود دارد این است که دزدگیرهای باسیم تنها به یک سنسور برای تشخیص خطر و یا افراد غیر مجاز را دارا هستند، اما سنسورهای امنیتی نوع بی سیم توانایی نصب چندین سنسور را دارا می باشند.

 

زون های سیمی و بیسم چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند

 

زون در دزدگیر چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم زون در دزدگیر به مدیریت و کنترل سنسورهایی می پردازد که در سیستم یک دزدگیر خانگی یا اداری استفاده شده است. به همین دلیل یک یا چند سنسور برای زون ها قرار داده شده و زمانیکه یک سنسور در سیستم زون دزدگیر اماکن تحریک و فعال می شود، سیستم پنل کاربری به شما اطلاع می دهد که کدام زون فعال سازی شده است.

بیشتر سیستم های دزدگیر دارای یک پنل کاربری به صورت جداگانه هستند و هرکدام به صورت جداگانه و خصوصی یک کنترل پنل و صفحه نمایش دارند و تا هشت زون را پشتیبانی می کنند. برای اینکه شما بتوانید از محدودیت تعداد زون ها عبور نمایید بعضی از این پنل کاربری ها این امکان را به وجود آورده است که هر زون به صورت جداگانه یک حسگر داشته باشد و با پیشرفته شدن تکنولوژی و ساخت زون های دزدگیر جدید، محدودیت ها کمتر شده است و امکان اتصال زون های مختلف در پنل کاربری سیستم دزدگیر فراهم شده است.

 

زون در دزدگیر چه کاربردی دارد؟

 

مزایای استفاده از زون دزدگیر اماکن

یکی از مهم ترین مزایا استفاده از زون دزدگیر اماکن استفاده از خدمات بیمه از قبیل آتش سوزی، سرقت و… است. از دیگر مزایای مهم این دزدگیر می توان به جلوگیری از آتش سوزی خانه و مراکز تجاری اشاره کرد؛ زیرا با نصب این نوع سیستم های دزد گیر پیشرفته و با فعال شدن سنسور زون ها هشدار و اخطار آتش سوزی برای شما صادر می گردد. علاوه بر این، با استفاده از این سیستم ها و زون دزدگیر اماکن، می توانید احتمال سرقت را کاهش دهید؛ زیرا دزدان و سارقان مکان هایی را انتخاب می کنند که دسترسی به آن آسان تر بوده و امکان هشدار و اخطار در این مکان ها کمتر است؛ در نتیجه وجود سیستم هشدار در مناق مسکونی و مناطق تجاری احتمال وقوع جرم را کمتر می کند.

 

کلام آخر

برای مدیریت و کنترل کردن سنسور ها از زون دزدگیر استفاده می گردد. هر کدام از این زون های دزدگیر دارای سنسورهای مشخصی هستند که برای شناسایی سنسورهای مناق پرخطر شماره قرار داده شده است. زون های دزدگیر انواع مختلفی مثل بیسیم و باسیم دارد. نوع با سیم این دزدگیرها قدیمی تر است و امکان اتصال سنسور های کمتری دارد؛ اما بی سیم با پیشرفت تکنولوژی طراحی و ساخته شده است و به آسانی بیش از هشت سنسور در آن قابل نصب می باشد. حتی می توان بیش از هشت زون را به آن متصل کرد. یکی از مزیت های استفاده از زون دزدگیر اماکن جلوگیری از وقوع حادثه های بزرگ مثل انفجار و آتش سوزی می باشد؛ زیرا این نوع سیستم های پیشرفته علاوه بر جلوگیری از سرقت سنسورها، در هنگام ایجاد دود و جمع شدن گاز فعال می شود.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا