امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند؟

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند؟
چکیده این مقاله: آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند؟
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 5 بازدید

آیا دوربین مداربسته بدون برق کار می کند؟

در ساخت دوربین های مداربسته از تکنولوژی و فناوری های پیشرفته ای استفاده شده است. به همین دلیل قابلیت و امکانات این محصول بسیار خارق العاده و بروز می باشد.

برخی از دوربین های مداربسته حتی با قطع برق می توانند، به ضبط تصویر و ویدئو ادامه دهند؛ لذا یا به پریز های برق USP متصل هستند، یا این که در ساخت آن ها از باتری استفاده شده است.

در این مقاله، به صورت مفصل در رابطه با دوربین های مداربسته ای که بدون انرژی برق کار می کنند؛ توضیح داده شده است. اگر تمایل دارید، در رابطه با کارایی این نوع از دوربین های مداربسته اطلاعات درستی کسب کنید؛ با ما همراه شوید.

انواع دوربین های مداربسته، که بدون برق کار می کنند؟

دوربین های مداربسته، در انواع مختلفی تولید می شود. لذا نمی توان از یک نوع دوربین در تمام ساختمان ها و موقعیت ها بهره گرفت. به همین دلیل با گذر زمان دوربین های مداربسته مختلفی وارد بازار می شود.

دوربین های مداربسته ای که در چند سال اخیر تولید و به بازار عرضه شده است؛ برترین نوع دستگاه های الکترونیکی محسوب می شوند، لذا قابلیت و امکانات آن ها نامحدود می باشد.

دوربین های مداربسته تحت شبکه، برترین نوع دوربین های مداربسته می باشند؛ لذا در ساخت آن ها از باتری نیز استفاده شده است. به دلیل این که دارای باتری هستند؛ حتی در زمان هایی که برق قطع است می توانند بدون هیچ مشکلی به ضبط رویداد ها بپردازند.

در ساخت این دوربین های فوق العاده تنها از باتری استفاده نشده است؛ بلکه این محصول قابلیت اتصال به کابل های برق UPS  را دارد؛ به همین دلیل بلافاصله بعد از قطع برق اصلی به این منبع متصل می شود.

به همین سبب هیچ گونه وقفه ای در ضبط تصاویر و ویدئو ها ایجاد نمی شود. این نوع از دوربین های مداربسته در محیط های کاری بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده اند.

دزدگیر کلاسیک

مدت زمان، فعالیت دوربین های مداربسته بدون برق

وجود قابلیت های بسیار در دوربین های مداربسته، علل پر مصرف بودن آن ها می باشد. برترین خصوصیات دوربین های مداربسته، وجود باتری در ساختار داخلی آن ها است.

از آن جایی که نقش این باتری ها، ذخیره سازی انرژی برق می باشد؛ در زمانی که کابل برق به دوربین متصل است، این باتری می تواند به میزان حجمش به ذخیره سازی انرژی برق بپردازد. در صورتی که برق قطع شد، سیستم این محصول به طور خودکار به باتری وصل می شود و دوربین، شروع به کار و ضبط داده ها می کند.

مدت زمان، فعالیت دوربین های مداربسته بدون برق، به میزان گنجایش باتری بستگی دارد. هر چه باتری توانایی بیشتری در ذخیره سازی انرژی برق داشته باشد؛ مسلما دوربین مداربسته، می تواند زمان بیشتری را بدون نیاز به انرژی برق به ضبط تصویر و ویدئو اختصاص دهد.

در ساخت دوربین های مداربسته که دارای باتری هستند؛ از باتری هایی با حجم بالا استفاده می کنند. به همین دلیل چنین دوربین هایی حدود ۵ یا ۶ ساعت بدون هیچ گونه مشکلی به ضبط رویداد ها می پردازند.

از چنین دوربین های مداربسته در مناطقی که احتمال قطع برق بسیار است؛ بیشتر استفاده می شود؛ لذا می توانند با ذخیره سازی برق به طور مداوم به صورت شبانه روز به ضبط و ذخیره سازی رویداد ها بپردازند.

دوربین های مداربسته، از انرژی برق بسیاری استفاده نمی کنند. به همین خاطر، بهترین تجهیزات برای محافظت از اموال تان به حساب می آیند. از آن جایی که جزء محصولات کم مصرف به شمار می روند؛ در مواقع قطعی برق حتی با استفاده از یک باتری یا ژنراتور، می توانید انرژی مورد نیاز این محصول را تامین کنید.

مزایای استفاده از دوربین های مداربسته بدون برق

  • صرفه جویی در منابع و انرژی
  • مناسب برای تمامی مناطق
  • به صرفه بودن از نظر اقتصادی
  • کارایی و عملکرد بالا در ضبط تصاویر و ویدئو ها
  • کیس و ظاهری شیک
  • نصب آسان
  • و…

کلام آخر

انرژی مورد نیاز تمامی دوربین های مداربسته از انرژی برق تامین می شود. درست است، برخی از دوربین های مداربسته بدون برق کار می کنند؛ اما باتری های نصب شده در این دستگاه ها نیز انرژی شان را از برق تامین می کنند.

به همین خاطر، شما موظفید؛ حتما دوربین های مداربسته را به کابل های برق متصل کنید، تا دوربین بتواند انرژی مورد نیازش را دریافت کند. 

برای تصب و راه اندازی اعلام حریق زیتکس با ما تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا