امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته
چکیده این مقاله: خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 32 بازدید

خطاهای تشخیص حرکت دوربین مداربسته

همان طور که می دانید دوربین مداربسته برای محافظت از اموال تان و خانه هایتان نصب می شود. در واقع کلمه مداربسته تفاوت زیادی با تلویزیون ندارد و تنها تفاوت آن ها این است که دوربین های مدار بسته به تعداد محدودی از نمایشگر ها نشان داده می شوند اما تلویزیون به صورت عموم پخش می شود. دوربین های مدار بسته کاربردهای بسیار زیادی دارند برای مثال: جلوگیری از فعالیت های مجرمانه، ثبت تخلفات ترافیکی و غیره می باشد. هدف اصلی دوربین مداربسته این است که از یک محیط محافظت کند و فیلم های ویدیویی که بتواند به نیروهای انتظامی کمک کند را در هنگام وقوع حادثه ضبط کند.

دوربین های مدار بسته از قاب اصلی ساخته می شوند و همچنین دارای سنسور، برد اصلی، کانکتور و برد تغذیه و همچنین لنز های بسیار پیشرفته می باشند. همان‌ طور که می‌ دانید علم تکنولوژی پیشرفته بسیاری کرده است و همین پیشرفت باعث شده است که دوربین‌های مداربسته بسیاری در کشورمان تولید شود به عنوان مثال دوربین مدار بسته دام که بسیار پر استفاده در کشور ما می باشد طراحی شده است، دوربین مداربسته باکس به معنی جعبه است و ظاهر مستطیلی شکل دارد، دوربین مداربسته اسپید دام دوربین های گردانی هستند که در برخی از مواقع بسیار پرکاربرد هستند، دوربین های مینیاتوری دوربین هایی هستند که همان طور که از نامش مشخص است بسیار ریز و بیشتر برای دوربین های مخفی استفاده می شوند.

فروش و نصب انواع پکیج دزدگیر در سایت پیشرو نیرو

در هنگام حرکت دوربین مداربسته ممکن است با چه خطایی رو به رو شویم؟

همان طور که می دانید عوامل بسیار زیادی وجود دارند که موجب ایجاد خطا در تشخیص حرکت دوربین مدار بسته می شود که این خطاها در هر محیطی متفاوت است؛ در این قسمت تصمیم گرفته‌ایم درباره خطا هنگام تشخیص حرکت دوربین مداربسته نکات بسیار مهمی را در اختیارتان بگذاریم پس لطفاً با ما همراه باشید. خطاهایی که ممکن است در یک محیط داخلی پیش بیاید این است که شاید لامپ موجود در آن محیط خاموش و روشن شود، نور بازتاب پیدا کند و یا نور رنگش تغییر کند حتی حرکت حیوانات و پرنده های خانگی موجب می شود که خطا رخ بدهد. خطاها ممکن است در محیط های خارجی بیشتر از  محیط های داخلی باشد مانند تکان خوردن شاخ و برگ درختان، وزش باد، وجود گرد و غبار در هوا، عبور حیوانات مانند: سگ، گربه و موش و… و قرار گرفتن حیوانات مثل سگ گربه پرنده در معرض دید دوربین که موجب می شود خطایی رخ بدهد و همچنین بارش باران و برف، حرکت سیم و کابل ها در اثر وزش باد است که تمامی موارد موجب وقوع خطا می شود.

چگونه می توان خطاهای تشخیص دوربین مدار بسته را به حداقل رساند؟

خوشبختانه با پیشرفته علم تکنولوژی و همراه راهکارهای جامعه ای که کاربران توانستند راه حلی را پیدا کنند، می‌ توانیم خیلی راحت خطاها و هشدار های کاذب را که در یک سیستم دوربین مداربسته مشکل درست می کند کاهش دهیم. یکی از این راهکارها ارائه سنسور می باشد؛ سنسور pir از دوربین های مداربسته جدید مانند دوربین مداربسته داهوا وجود دارد این نوع دوربین مدار بسته بسیار پیشرفته می باشد به نحوی که قادر است تصاویر دید در شب را تا مسافت ۳۰ متر نشان دهد؛ یک انتخاب عالی در پروژه های حساس می باشد و خطاهای ناشی از تشخیص حرکت را به حداقل می رساند.

خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مداربسته چه مشکلی را ایجاد می کند؟

همان طور که می دانید بسیاری از حرکات وجود دارد که باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می شوند. همان طور که می دانید عوامل بسیار زیادی وجود دارند که موجب ایجاد خطا در تشخیص حرکت دوربین مدار بسته می شود که این خطاها در هر محیطی متفاوت است. اکنون در مورد خطاهای ناشی از تشخیص حرکت دوربین مدار بسته مطالبی که شما بگید که موجب می‌شود افراد سردرگم شوند و تشخیص حرکات کاذب سبب می‌ شود که تصاویر غیر ضروری و همچنین پر شدن فضاهای ذخیره سازی و هزینه های بسیار زیادی به منظور خرید وسایل ذخیره سازی می شود چرا که کاربران می‌ توانند در تنظیمات سیستم دوربین مدار بسته آن ها را تنظیم کنند همچنین اگر تصاویر و تفکیک نکنند باعث می شود که دوربین شان کند شود و تصاویر مورد نظر خودشان را دیگر هیچ وقت دریافت نکنند.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب