امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

محاسبه مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
محاسبه مصرف اینترنت دوربین مدار بسته
چکیده این مقاله: محاسبه مصرف اینترنت دوربین مدار بسته
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 18 بازدید

مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

در حال حاضر بسیاری از افراد از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند. این دوربین ها یا در مکان های عمومی مانند پاساژ یا فروشگاه یا این که در در آپارتمان و برای حفاظت از افراد در برابر خشونت و دزدی قرار دارند.

در زمان استفاده از دوربین های مدار بسته دو نکته چالش برانگیز برای شخص استفاده کننده وجود دارد که در ابتدای امر گرفتن مجوز های لازم برای نصب دوربین مدار بسته است و چالش دوم میزان مصرف اینترنتی که این دوربین ها مورد استفاده قرار خواهند داد.

برای نصب دوربین های مدار بسته در موارد خاص همچون آسانسور، به مراکز نیروی انتظامی مراجعه کرده و مجوز لازم را دریافت نمایید. در مورد چالش دوم در ادامه مطلب به بیان اطلاعاتی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

برای نصب پکیج دزدگیر در ایران از ما کمک کنید.

عوامل موثر در مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

۱) تعداد دوربین مدار بسته: هر اندازه تعداد دوربین های مدار بسته مورد مصرفی زیاد باشد؛ به همان اندازه میزان مصرف اینترنت بالا خواهد رفت.

۲) کیفیت دوربین مدار بسته: اگر از دوربین مدار بسته ای که استفاده می کنید دارای کیفیت بالایی باشد، به همان اندازه مصرف اینترنت نیز بالا خواهد رفت. در واقع میان دو فاکتور کیفیت و مصرف اینترنت رابطه مستقیمی برقرار است.

۳) کیفیت تنظیم شده در برنامه انتقال تصویر: زمانی که دوربین مدار بسته را در مکان مورد نظر خود نصب کردید، با استفاده از انتخاب گزینه؛ کیفیت تصویر (Main Streem) را در این حالت قرار داده و حجم مصرفی اینترنت دوربین مدار بسته را افزایش دهید.

اگر گزینه کیفیت (Sub Streem) انتخاب کنید؛ کیفیت تصویر پایین و حجم مصرف اینترنت را نیز این گونه کاهش خواهید داد. نکته قابل توجه و مهم در زمان استفاده از دوربین مدار بسته و مصرف اینترنت در این بخش نمایان خواهد شد که تنها در زمانی که شما قصد انتقال تصویر به شخص دیگر داشته باشید، از اینترنت استفاده خواهد شد.

بیش تر افراد در یک ساعت معین و مشخصی از شبانه روز را انتخاب کرده و بعد به انتقال تصاویر ضبط شده به واسطه دوربین مدار بسته می پردازند. با انجام این عمل از میزان مصرف و حجم اینترنت آن ها کاسته خواهد شد.

نرم افزار های محاسبه مصرف اینترنت دوربین مدار بسته

اگر در طول روز، مرتب و مداوم از طریق اینترنت تصاویر ضبط شده از طریق دوربین مدار بسته در مکان مورد نظر را رصد و مشاهده می کنید، به کمک دو نرم افزار می توانید حجم اینترنت مصرفی خود را مشاهده نمائید.

این دو نرم افزار یکی برای محاسبه پهنای باند ویندوز و دیگری برای محاسبه مصرف اینترنت برای اندورید است. هر دو برنامه به شما کمک خواهند کرد که شما از میزان حجم اینترنت خود آگاه شوید. در نتیجه به کمک این دو برنامه پس از مشاهده حجم مصرفی اینترنت دوربین مدار بسته به سراغ راه های مدیریتی برای مصرف آن بروید.

سرعت اینترنت و دوربین مدار بسته

با توجه به تعداد و کیفیت تصاویر ضبط شده به واسطه دوربین های مدار بسته سرعت اینترنت برای انتقال تصاویر متفاوت خواهد بود. برای این که یک محاسبه دقیقی از سرعت اینترنت در انتقال تصویر داشته باشید؛ اول از ابزار محاسبه فضا کافی هارد و پهنای باند مورد نیاز دوربین مدار بسته اطلاعات به دست بیاورید و بعد پهنای باند و سرعت اینترنت مورد نیاز را محاسبه کنید.

اگر نرم افزار انتقال تصویر پایین باشد؛ سرعت اینترنت نیز تعداد فریم و کیفیت تصاویر ضبط شده را کم می کند تا این امکان برای شما ایجاد شود که بتوانید تصاویر ضبط شده را ببینید. سرعت اینترنت در محل ضبط و ارسال تصاویر را افزایش دهید؛ زیرا هر چه سرعت ارسال اطلاعات بیش تر باشد سیستم محل دریافت اطلاعات با سرعت و بهتر تصاویر را دریافت خواهد کرد و این گونه میزان مصرف اینترنت شما نیز کم تر خواهد شد.

انتقال تصاویر ضبط شده به واسطه دوربین مدار بسته

انتقال تصویر اینترنتی کار مبهم و پیچیده ای نیست و نیاز به بستر های پچیده هم ندارد. ولی برای انتقال تصاویر باید به چند عامل توجه داشته باشید، عوامل انتقال و دریافت تصاویر دوربین مدار بسته عبارتند از:

الف) دستگاه DVR،NVR و یا سرور قابلیت اتصال به شبکه اینترنت

ب) داشتن پهنای باند و شبکه اینترنت در محل ضبط تصویر

ج) شبکه اینترنت در محل پخش و دریافت تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریاوب