امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نقشه‌ گرمایی دوربین مدار بسته

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
نقشه‌ گرمایی دوربین مدار بسته
چکیده این مقاله: نقشه‌ گرمایی دوربین مدار بسته
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 15 بازدید

نقشه‌ گرمایی دوربین مدار بسته چیست؟

هایک ویژن Heat map  یا نقشه گرمایی دوربین مداربسته به ابزاری گفته می شود که برای تجزیه و تحلیل رفتار مشتری بر اساس تکنولوژی موجود در دوربین های تحت شبکه ای که به عنوان نسل جدید این دوربین ها معرفی می شوند، است.

در واقع تکنولوژی نقشه گرمایی علاوه بر تجزیه و تحلیل رفتار مشتری در مواردی همچون درک الگوهای رفتاری آن ها هنگام ورود به یک مرکز تجاری نیز گفته می شود.

قابلیت نقشه گرمایی یا IP دوربین های مداربسته، اطلاعات مهمی از نقاط پر رفت و آمد یک مرکز تجاری در اختیار کاربر قرار می دهد.

در ادامه مطلب قصد داریم تا به روش عملکرد این دوربین ها و مزیت داشتن یک نقشه گرمایی و همینطور قیمت یک دوربین حرارتی، بپردازیم.

برای سفارش و خرید پایه فلزی دوربین مداربسته از شرکت پیشرو نیرو کلیک کنید.

طریقه عملکرد هایک ویژن Heatmap

مسیر حرکتی و نحوه رفتار مشتریان از هنگام ورود به یک مرکز تجاری و در طول زمان حضور ایشان در این مرکز از طریق تکنولوژی پیشرفته در دوربین های حرارتی، ثبت و ضبط شده و این اطلاعات به صورت نمودار زمانی و همینطور آمار مکانی به صورت طیف رنگ های مختلف مانند قرمز، آبی، سبز، زرد و… به نمایش در می آید.

هر کدام از این رنگ ها از طریق پارامترهایی که در نرم افزار قبلا تعریف و ثبت شده است، تفسیر می شود.

به عنوان  مثال برای نشان دادن تراکم جمعیت و بیشترین بازدید از یک نقطه خاص، از رنگ قرمز استفاده می شود.

رنگ آبی نیز برای نشان دادن کمترین تراکم و پایین ترین نقاط بازدید، استفاده می شود.

نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه نیز علاوه بر نمایش آماری نقشه وار، برای دسترسی به اطلاعات جامع تر و کامل تر، از طریق دوربین های هایک ویژن ارائه می گردد.

توجه داشته باشید که نمودار روزانه جهت نمایش تراکم جمعیت به صورت ساعتی و نمودارهای هفتگی و ماهانه برای نشان دادن تراکم جمعیت به صورت روزانه می باشد.

بدین صورت اعداد و آمار و ارقام به دست آمده در هر ساعت و روز ما را در بهبود خدمات بسیار کمک خواهد کرد.

از این رو برای عوامل مرکز تجاری مشخص می شود که در چه روزهایی از هفته و در چه نقاطی از مرکز بهتر است نیروهای بیشتری جهت ارائه خدمات بهتر، گماشته شود.

کاربرد دوربین های Heat Map یا دوربین های نمایش حرارتی

همانطور که گفته شد از طریق این قابلیت با ارزش می توان به نقاط پر تردد یک مرکز تجاری دسترسی پیدا کرد و این نقاط را شناسایی کرد.

برای مدیریت و نحوه چیدمان اجناس و کارمندان استفاده از اطلاعاتی که دوربین های حرارتی در اختیار ما قرار می دهند، بسیار کمک کننده است.

در امر بازاریابی و فروش بیشتر محصولات نیز این دوربین ها بسیار پرکاربرد هستند، به این صورت که میتوان با استفاده از شناسایی نقاط پر رفت و آمد، اجناس بیشتری در این نقاط چید و در معرض دید مشتری قرار داد.

به این صورت با در دسترس قرار گرفتن اجناس پر فروش در نقاط پر تردد مرکز تجاری، می توان به فروش بیشتری نیز دست یافت.

دسترسی به نقاط پر تردد و نقاطی که مشتریان به آن علاقه بیشتری هنگام ورود به مرکز تجاری نشان می دهند، تنها با ارزیابی اطلاعات یک دوربین فیش آی HEAT MAP میسر می باشد.

در ادامه به توضیح ویژگی های دوربین مداربسته فیش آی یا چشم ماهی می پردازیم.

مزیت استفاده از یک نقشه حرارتی HEAT MAP

در نحوه چیدمان اجناس و کالاها و همینطور شناسایی نقاط پر تردد و کم تردد داخل فروشگاه ها، دوربین هیت مپ بسیار یاری دهنده است.

جهت فهمیدن بهترین زمان برای انجام تبلیغات، فروش کالاها، نمایش محصولات و اجناس در نقاط پر فروش مرکز تجاری، بهترین گزینه استفاده از یک دوربین حرارتی می باشد.

با دانستن مکان های پر رفت و آمد و پر تردد می توان به تغییر دکوراسیون آن نقاط جهت ایجاد جاذبه های بیشتری برای بازدید بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر شد.

هنگامی که یک بنر یا بیلبورد تبلیغاتی را در داخل فروشگاه خود گذاشته باشید، پس از مدتی جهت گرفتن آمار و ارقام مربوط به اثر بخشی این بنر روی افراد و مشتریان، می توانید از اطلاعات حاصل شده دوربین های حرارتی استفاده نمایید.

با استفاده از نقشه ای که دوربین های هیپ مپ در اختیارتان قرار می دهند، می توانید تعداد افرادی که در مقابل بیلبورد شما توقف کرده اند و میزان توقف آن ها دریابید.

هرچه رنگ نقشه گرمایی در دوربین مداربسته حرارتی قرمز تر باشد، به معنی اثر بخش تر بودن بیلبورد است.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا