امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راه های افزایش امنیت ساختمان

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
راه های افزایش امنیت ساختمان
چکیده این مقاله: راه های افزایش امنیت ساختمان
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 11 بازدید

امروزه با بالا رفتن آمار سرقت در منازل بحث ایجاد امنیت شکل جدی تری را به خود گرفته است و افراد پیوسته در تکاپو برای افزایش و تضمین میزان امنیت منازل خود هستند البته گاهی این مبحث شکل گسترده تری را به خود می گیرد و یک ساختمان و چند واحد مسکونی را شامل می شود که در این صورت به شکل گروهی در این باب قدم بر می دارند.

 

راه حل های بالا بردن امنیت ساختمان

درست است که در کشوری پلیس نقش عمده ای در ایجاد امنیت جانی و مالی را شهروندان دارد ولی؛ این مسئله به این معنا نیست که دیگر نیازی نباشد تا ما برای امنیت منازل خود قدمی برنداریم و دست روی دست بگذاریم. به همین جهت با چند راهکار موثر جهت افزایش امنیت در ساختمان ها آشنا می شویم:

یکی از راه های بسیار خوب استفاده از پکیج دزدگیر برای ساختمان می باشد.

راه حل های بالا بردن امنیت ساختمان

اولین مورد استفاده از دوربین های مدار بسته

با نصب دوربین های مداربسته علاوه بر اینکه شخص شما یا مدیر ساختمان می تواند به طور کامل بر محیط پیرامون ساختمان نظارت داشته باشد. فردی که قرار است امنیت ساختمان شما را مورد تهدید قرار دهد از این روند کناره گیری می نماید زیرا؛ متوجه خواهی شد که ساختمان شما از طریق دوربین های مدار بسته در حال کنترل می باشد.

 

تعویض و یا اضافه نمودن قفل

درب ضد سرقت یکی از گزینه های خوب و کاربردی جهت بالا بردن امنیت منزل شما می باشد. زیرا؛ سیستم قفل و بازگشایی در این درب ها به گونه ای می باشد که امکان باز شدنش جز به وسیله کلید مربوطه اش در پایین ترین حد ممکن وجود دارد. البته اگر دارای درب معمولی می باشید، میتوانید با اضافه کردن قفل های دیگر و چشمی میزان امنیت آن را بالا ببرید.

 

پنجره های دوجداره

یکی دیگر از مواردی که می تواند در این مسیر شما را یاری نماید تعویض پنجره های معمولی با پنجره های دوجداره است که از داخل قفل شده و از بیرون قابلیت نفوذ ندارند ؛ و یا در غیر این صورت اقدام به جوش دادن محافظ بر روی پنجره ها نمایید.

 

بیمه نمودن ساختمان‌ و وسایل

شما میتواند با تحقیق و بررسی یک نوع بیمه را بسته به سقف پوشش دهی جهت بیمه کردن ساختمان و بخشی از اشیا آن انتخاب نموده تا بتوانید در صورت سرقت تمام خسارات خود را از بیمه مربوطه باز پس بگیرید.

 

نصب دزدگیر

اگر تصمیم به نصب دزد گیر دارید سعی کنید از نوع چراغ چشمک زن آن خریداری نمایید؛ تا علاوه بر طی کردن فرآیند طبیعی خود در هنگام خطر با چشمک زدنش موجب ایجاد هراس در سارق و دور شدنش از محل زندگیتان گردد.

 

سرمایه گذاری در گاوصندوق ها

گاوصندوق ها این قابلیت را دارند تا از اشیا قیمتی و پول های شما در برابر سارقان حفاظت کنند البته اگر گاوصندوق ها در دل زمین یا داخل دیوار قرار گیرد ایمنی بالاتری را به همراه خواهند داشت.

 

غافل نشدن از طبقات اول و دوم

اگر منزل مسکونی شما در طبقه اول یا دوم است توجه داشته باشید؛ که در معرض تهدید سارقان خواهد بود؛ پس حتما فکری برای ایمنی شدن پنجره ها یا پوشاندن تراس کنید و با نرده آن ها را بپوشانید. برخی سنسور ها  در بازار موجود میباشد که بر روی پنجره ها نصب می گردد و در صورت باز بودن شروع به آلارم دادن میکند .بهتر است برای طبقات اول این سنسور ها خریداری شود.

 

درب های ورودی ریموت دار یا کرکره ای

در حال حاضر در های پارکینگ کرکره ای در بازار از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشند. این درها علاوه بر زیبایی دارای امنیت بسیار بالایی بوده، که بهترین گزینه برای در پارکینگ ساختمان  بشمار می رود . البته نباید از نقش موثر درب های پارکینگ ریموت ساختمان ها در ایجاد امنیت غافل شد.

 

بالا بردن امنیت درب ساختمان

برای افزایش امنیت منزل اولین چیزی که به ذهن میرسد بالا بردن امنیت درب ساختان می باشد. اولین قدم برای بالا بردن امنیت، ارزیابی سیستم درب فعلی است. با پیشرفت تکنولوژی انواع قفل برای درب وجود دارد که کار سارقان را به شدت سخت می کند. استفاده از درب های چند قفل بهترین گزینه برای افرایش امنیت درب خانه ها هستند.

 

بالا بردن امنیت پنجره ساختمان

از قدیم ترین روش ها برای بالا بردن امنیت پنجره ساختمان استفاده از حفاظ می باشد. خصوصا برای پنجره هایی که در طبقه ی همکف و نزدیک زمین تعبیه شده است برای امنیت بیشتر استفاده از حفاظ و نرده های محکم ضروری است. همچنین می توان از شیشه های امنیتی و سنسورهای امنیتی برای بالا بردن امنیت پنجره ساختمان استفاده کرد.

 

سخن پایانی

حال که با موارد موثر در بالا بردن امنیت ساختمان آشنا شدیم می توانیم با مورد بررسی قرار دادن نقاط ضعف ساختمان و منازل مسکونیمان اقدام به افزایش سطح امنیت آن ها نماییم . فراموش نکنید که ایجاد امنیت در محیط زندگیتان در اولویت قرار دارد و با رسیدگی به این موضوع می توانید با اطمینان خاطر و آرامش از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا