امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید دزدگیر اماکن

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۲۱ دوشنبه
راهنمای خرید دزدگیر اماکن
چکیده این مقاله: راهنمای خرید دزدگیر اماکن
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
  • 0 نظر
  • 27 بازدید

راهنمای خرید دزدگیر اماکن
امنیت یکی از مهمترین نیازهای انسان است که تأمین آن تحت هر شرایطی مهم است. افراد زیادی منزل یا محیط کسب و کارشان را با استفاده از سیستم‌ های امنیتی ایمن می کنند. این امنیت می‌تواند آمار سرقت و جرایم اجتماعی را به طور چشمگیری کاهش دهد. یکی از تجهیزات مورد استفاده برای ایمن سازی محیط دزدگیر اماکن است. این دزدگیر را می‌ توان در مکان‌ های مختلف مسکونی و تجاری به کار گرفت. با هشدارهایی که دارد در حین سرقت می‌ تواند اطرافیان را با خبر کند. یا از طریق ارسال پیامک به مالک یا پلیس خبر دهند.

این روزها دیگر دغدغه های اکثریت افرادی که از سرقت اموال گرانبها و یا امنیت جانی خود دارند، به حداقل رسیده است. چرا که ساخت و طراحی دزدگیر اماکن این ترس و وحشت را حل کرده و این محصول تمام سعی خود را بر حفاظت جانی و مالی اشخاص مختلف دارد. این نوع از دزدگیرها در مغازه ها، منازل مسکونی و بعضی از محیط های اداری نصب می شوند و عملکرد خود را به صورت آژیر و ایجاد صدای هشدار دهنده بروز می دهند. دیگر این روزها خرید دزدگیر اماکن و نصب آن در مکان های مختلف یکی از ضروریات است. شما می توانید از میان تنوع در ساخت و تکنولوژی دزدگیرهای موجود در بازار، یکی از آن ها را برای خودتان انتخاب و خریداری نمایید.

دزدگیر اماکن چیست؟
دزدگیر اماکن جزو سیستم های امنیتی است که شما را از ورود سارقان و افراد غیر مجاز به داخل منزل و محیط کارتان با خبر می سازد. با عبور شخص از حریم از قبل مشخص شده دستگاه هشدار می دهد و دیگران را باخبر می سازد. این محصول از سنسورها و امکانات مختلفی تشکیل شده است. نه فقط برای منازل بلکه برای مکانهای عمومی و ادارات نیز قابل استفاده است. دزدگیر های ساختمان در انواع دزدگیر ساده مبتنی بر آژیر، دزدگیر سیستم آلارم و دزدگیر مجهز به گوشی و سیم کارتی به بازار عرضه شده‌اند. بنابر بودجه و سلیقه خودتان می توانید یکی از آنها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

ساختار دزدگیر های ذکر شده شبیه به هم است. اکثرشان به خط تحریک باز و تحریک بسته مجهز می باشند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته می باشد. کاربرد دزدگیر بسته به سنسورهای به کار رفته در آن متفاوت است و در مکانهای کوچک و بزرگ، قابل استفاده هستند. یکی از انواع دزدگیر ها می تواند به سیستم دوربین مداربسته متصل شوند و از این رو کارایی بیشتری داشته باشند. بعضی به سنسورهای مختلفی مجهز می باشند که می‌ توانند از حوادث ناگوار مانند آتش‌سوزی جلوگیری کنند. در حالت کلی دزدگیر اماکن به سیستمی گفته می شود که از سنسورهای حرکتی پشتیبانی می کند تا بتواند کوچکترین حرکت مشکوک یا ممنوع را شناسایی و از طریق تماس پیامکی آژیر به اطرافیان خبر دهد.

 

معرفی دزدگیر اماکن
در طول دوره های اخیر طراحی دزدگیرهای اماکن، تغییرات زیادی داشته است و سیستم و مکانیسم آن نسبت به گذشته پیشرفته تر شده است. در واقع این دزدگیرها از نظر طول عمر، دارا بودن خطا، زمان عکس العمل، نویز یا سیگنال اضافه، مقاومت در برابر عوامل طبیعی و … با یکدیگر متفاوت هستند و همین موارد باعث تفاوت قیمت در بین دزدگیرهای مختلف خواهد شد. در راهنمای خرید دزدگیر اماکن، این محصول در دو گروه دزدگیر سیمی و بی سیم قرار می گیرد.

دزدگیر سیمی: این نوع از دزدگیر جزء نخستین و ساده ترین نوع دزدگیر می باشد. انتخاب و استفاده از این محصول در هر محیطی نیاز به سیم کشی و متصل کردن کابل به یک پنل مرکزی دارد.

دزدگیر بی سیم: این نوع دزدگیر ها که به صورت بی سیم و اتصال به اینترنت کار می کنند در مقایسه با دزدگیرهای دارای سیم از امنیت بیشتری برخوردار می باشند.

 

قطعات به کار رفته در دزدگیر اماکن
دزدگیر اماکن در هر نوعی که باشد از یکسری قطعات یکسان و ثابتی تشکیل شده‌اند که شامل:

سنسور مادون قرمز: سنسور دون قرمز که به آن چشم الکترونیک دزدگیر نیز گفته می شود بر اساس انواع مادون قرمزی که به صورت غیر فعال در محیط پخش می‌ شود عمل کرده و در مواقعی که سیستم دزدگیر فعال می شود مدار الکترونیک در داخل سنسور قرار دارد و شروع به کار کرده و امواج ir را به صورت پرده های مثبت و منفی در محیط می پراکند. سنسورهای مادون قرمز را به دو دسته چشمی فضای باز و بسته بر اساس محل نصبی که دارد تقسیم می کنند. با توجه به نوع مکانی که قرار است آن را نصب می توان هر یک از این چشمی ها را انتخاب کرد.
دستگاه مرکزی: همه دزدگیر ها برای کنترل دیگر اجزای به کار رفته در سیستم به این دستگاه نیاز دارند. سیگنال های دریافت شده از سیستم های مختلف به این قسمت رسیده و فرمان های مختلف که به قطعات هشدار دهنده ارسال می شود توسط این قطعه انجام می گیرد.
مگنت دزدگیر: این مگنت ساختاری مانند آهن ربا دارد و دارای دو قطبی مثبت و منفی است. نصب این قطعه بر روی درب و پنجره ها باعث می شود که در صورت باز شدن دزدگیر فعال شود.
چشمی دزدگیر: از جمله اجزای بسیار مهم در دزدگیر اماکن، چشمی می باشد، که به نوعی نقش چشم را ایفا می کند و باعث آشکار شدن محیط می گردد. در واقع چشمی وظیفه اسکن نمودن لحظه به لحظه محیط اطراف را برعهده داشته و تمامی محرک ها را دریافت می کند.
بلندگوی دزدگیر: زمانی که خطر و یا حرکتی در محیط مورد نظر احساس شود، این بخش به صدا درآمده و با پخش صدای بلند آژیر، شما را از وجود خطر مطلع می کند.
ریموت دزدگیر: فعال و غیر فعال کردن سیستم دزدگیر اماکن، بر عهده ریموت می باشد. ریموت دارای کیفیت ها و انواع مختلفی می باشد که همین ویژگی، موجب پوشش دهی از رنج ۵۰ تا ۱۵۰ متر می شود‌.
 

مزیت استفاده از دزدگیر اماکن
جلوگیری از وقوع آتش سوزی
کاهش احتمال سرقت
امکان مدیریت ساختمان
 

انواع دزدگیر های موجود
دزدگیر تلفن ثابت
دزدگیر سیمکارت خور
 

۱.دزدگیر تلفن ثابت
در این مدل دزدگیر مالک می تواند شماره تلفن خود یا هر شخصی را به دلخواه به سیستم بدهد. به این ترتیب دزدگیر در صورت برخورد با با مورد مشکوک به صدا درآمده و شروع به آژیر کرده 

و با شماره داده شده ارتباط برقرار می کند. می تواند پیام های از قبل آماده شده را ارسال کند. به این ترتیب از سرقت احتمالی جلوگیری می کند.

 

۲.دزدگیر سیمکارت خور
دزدگیرهای سینکارت خور از طریق ارسال پیامک با مالک ارتباط برقرار می کنند. یکی از مزیت های استفاده از این نوع دزدگیر قابلیت کنترل از راه دور آن است. به این صورت که می توانید به راحتی و از راه دور آن را فعال، غیرفعال یا کنترل کنید. یکی دیگر از قابلیت های این مدل دزدگیر آژیر خطر آن است. البته این  آین آپشن در بیشتر دزدگیرها وجود دارد و در صورت برخورد با مورد مشکوک آژیر به صدا در می آید و فرد را از وجود سرقت با خبر می سازد.

در واقع دو نوع آژیر وجود دارد. آژیر داخلی و خارجی.
آژیر داخلی در قسمت داخلی ساختمان و کنار جعبه اعلام سرقت قابل نصب از این نوع آژیر از طریق سیم کشی به سرور اصلی متصل می‌ شود و افراد ساختمان را از خطر به وجود آورده مطلع می سازد. آژیر خارجی نیز در خارج از ساختمان نصب شده و مانند آژیر داخلی با سیم کشی به سرور اصلی متصل خواهد شد و افراد خارج از ساختمان از خطر مطلع خواهند شد. آژیر خارجی در ارتفاع بالا نصب می شود و با کاور، جهت جلوگیری از خراب شدن، روی آن را می پوشانند.

 

انتخاب دزدگیر مناسب
با توجه به اطلاعات موجود باید نوع متناسب با نیاز خودتان را شناسایی و تهیه کنید. زیرا انتخاب نامناسب دزدگیر اماکن دردسرهای زیادی به دنبال دارد. دزدگیر های آژیری جزو قدیمی ترین دزدگیر های موجود هستند که در صورت تشخیص شخص از طریق سنسور، شروع به آژیر زدن می‌ کند. این نوع دزدگیر به دلیل آلودگی صوتی زیادی که ایجاد می‌ کند بیشتر منازل و ادارات به دلیل رفت و آمد های ممتد از آن استفاده نمی کنند. اما ممکن است این مدل برای انباری کارخانه گزینه مناسبی باشد. زیرا با ایجاد صدای آژیر نگهبان را بلافاصله متوجه خواهد کرد.
دزدگیرهای سخنگو نیز از جمله سیستم های امنیتی هستند که علاوه بر آژیر از طریق تلفن با شماره های از قبل ذخیره شده تماس می‌ گیرند. قیمت این مدل دزدگیر ها بسیار مناسب بوده و می‌ توانند برای محافظت از ساختمان عملکرد عالی داشته باشند. البته در این مورد هم باید دقت شود که خط تلفن ثابت در دسترس سارقان قرار نگیرد تا با قطع کردن آن دستگاه از کار بیندازند.
دزدگیرهای سیم کارتی هم در دو نوع معمولی و بی سیم عرضه شده اند. اگر زیبایی ظاهری و محصول برایتان اهمیت دارند و مدل بی سیم آن را خریداری کنید. شایان ذکر است دزدگیر بی سیم برای محیط‌ های پرتردد مناسب نیست و به سرعت باتری آن تمام می شود.
یکی دیگر از نکاتی که باید حین خرید محصول دقت کرد نوع سنسورهای آن است. بعضی از این سنسورها حرکتی هستند و نسبت به حرکت حساس اند. در برخی دیگر از سنسورهای لرزشی استفاده شده است و نسبت به ارتعاش حساسیت دارند. برخی نیز به مگنت مجهز هستند که نسبت به باز و بسته شدن درب حساسیت نشان می‌ دهند. بعضی از سنسورهای دیگر نوری اند و دقت بیشتری دارند.
هنگام خرید دزدگیر صرفاً بر روی عملکرد آن تمرکز نکنید و دیگر امکانات آن را هم به دقت در نظر بگیرید. بعضی از این امکانات رفاه بیشتر شما را در پی دارند و نباید از آنها صرف نظر کنید. مثلاً بهره‌مندی از برد ریموت و باتری از جمله مواردی است که باید بررسی کنید. بعضی  از دزدگیر ها هم به امکانات جالبی از جمله سیستم اعلان حریق و سنسورهای دود مجهز هستند. بعضی  به سنسور گاز شهری و بعضی دیگر به دوربین مداربسته مجهز می باشند. این ها از جمله امکاناتی هستند که اهمیت زیادی برخوردارند و باید حتما در هنگام خرید محصول آنها را در نظر داشته باشید.
یکی دیگر از معیارهای خرید دزدگیر قیمت آنهاست. دزدگیرها بر اساس امکانات و قابلیت هایی که دارد از قیمت‌ های متنوعی برخوردار هستند. برند محصول از جمله عوامل موثر است که بر روی قیمت و استقبال مشتریان از آن تاثیر زیادی می گذارد. محصولات خود را از برندهای با کیفیت و مراکز معتبر تهیه کنید. کیفیت می‌ تواند در کارآیی و طول عمر دستگاه تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
 

سوالات متداول
+سنسور لیزر دزدگیر چیست؟

این نوع سنسور مانند سنسور حرکتی عمل می‌ کند و نسبت به حرکت حساس است و واکنش نشان می دهد. اما با این تفاوت که نسبت به حرکت پرندگان و حیوانات خانگی حساسیت نشان نمی دهد.

+دزدگیر چه اجزایی دارد؟

جعبه- مگنت- چشمی- باتری-بلندگو

+میزان شارژ باتری یک دزدگیر در حالت عادی چقدر است؟

یک سیستم امنیتی اماکن تلفن کننده مجهز به دو چشمی و یک آژیر می تواند تا حدود ۱۲ ساعت با یک باطری ۴.۵ آمپر روشن بماند.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید سیستم های حفاظتی و امنیتی منزل لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه پیشرو نیرو محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی زریا